Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Георги Павлов: В днешното общество е успех да останеш добър човек

Как един човек с материална професия излиза от света на вещите и потъва в света на духовната материя?

3
Снимка: Facebook
В "Кой кой е" представяме Георги Павлов. Името му се свързва с мениджмънта на една от водещите фирми за недвижими имоти. Защо Георги Павлов? Защото той е пример за човек с харизма, респектира с брокерски познания, пленява с аналитичен ум, пътешественик, ангажиран с културния живот в столицата, нов столичанин и моряк по душа. 


"Харесвам София, хората в града, разнообразието и желанието за реализация тук. Трудно те приемат в столицата, но вече съм на възраст, в която подминавам това отношение. Дойдох в София, за да уча математика в Софийския университет".
Георги Павлов е богат човек в много значения на думата ....

"Успехът не се измерва само с пари. В днешното общество е успех да останеш добър човек - да помагаш и да ти помагат. Ако имам нужда от подаване на ръка някой ден, искам да знам, че много хора ще ми я подадат". 
Парите много лесно овладяват човек, защото, когато се научиш да правиш пари, получаваш много силна обратна връзка от обществото. Можеш да си купиш много неща, чувстваш се добре, обаче започваш да трупаш пари само заради трупането". 

"За мен богатство не е само материалното", признава Георги Павлов в предаването "Кой кой е".
И дава за пример с паметниците на материално богати хора, които са само два - на братята Евлоги и Христо Георгиеви. Паметници, които, обаче, не са сложени, защото са имали банка и са търгували с Европа, Азия и Африка, а защото са дали най-голямото дарение в историята на България -  земята и парите за построяването на Софийския университет. 
Според него е срамно след повече от 100 години, "когато страната ни е увеличила богатството си до 50 пъти, никой да не е успял да мине дарението на братя Георгиеви", а те са го направили, защото са имали силна връзка с народа си. 

Георги Павлов обича да чете книги, да колекционира картини, събира идеи, не се обвързва емоционално с вещи и е подготвен да отговаря на трудни детски въпроси, задавани от неговата дъщеря, която го пита често: "Татко, нали едно момиче може да се ожени само за момче", а това в днешно време е труден въпрос, си признава Павлов. 
Вторият въпрос, на който нашият гост бяга от директен и посредствен отговор е: "Татко, ние богати ли сме?". Георги Павлов споделя, че отговорите, които даваме на децата си, могат да преопределят живота им, затова трябва да сме подготвени. 
И въпреки че не е добър певец, се чувства щастлив с детските песни, които си припомня покрай момчето - бебе вкъщи.

Георги Павлов обича срещите с млади хора. Признава, че за да успее един човек, някой трябва да му подаде ръка. Не му е чуждо и чувството за обществен дълг, затова помага на деца да учат и създава неправителствени условия за млади хора, които търсят ръка.

"Когато човек се върне назад в живота си, вижда доста хора, които са му помогнали да вземе правилните решения. При мен една учителка по математика забеляза в 6-ти клас, че съм талантлив и ме изпрати на държавно съзтезание. Ключовото решение беше взето от друг човек, тя направи нещо повече от урока в учебника и промени живота ми. 

Затова сега аз се опитвам да помагам на младежи, които нямат професионална посока. Подпомагам и малки деца с фондация, която създава социална среда". 
Георги Павлов е човек с много интереси и много възможности, но като лукс определя времето, в което върви пеша из София. 

"Много хора не могат да си позволят да вървят пеша, но аз имам възможност да избирам офиса и жилището си, така че да вървя 15 минути през хубавата част на София. Обичам, когато срещна хора, да ги каня да дойдат при мен. Аз съм градско момче, израснал съм в центъра на Бургас, а сега живея в центъра на столицата и за мен е лукс да съм на местата, които харесвам. Морето ми липсва само лятото, защото съм моряк по душа - обичам движението и да съм на различни места". 

Въпреки че съм в имотния бранш и знам как да помогна на хората да намерят дома на живота си, съм загубил този сантимент и живея под наем, на места, които отговарят на моментното ми състояние". 

Георги Павлов обича времето сред природата. Посетил е много екзотични страни, в които е на една ръка разстояние от дивия свят. Последното място, на което е стъпил, е Танзания, където е бил в компания от зебри и антилопи, слонове и лъвове. 

"Източна Африка е родният дом на човечеството, когато предците са първи път са станали хора и са тръгнали да заселват цялата планета", казва с възхищение Георги Павлов. 

Цялото предаване - чуйте в звуковия файл. 

Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - архимандрит професор Евтимий Сапунджиев

Кой е архимандрит професор Евтимий Сапунджиев? Защо личността и делата му са с толкова съществен принос в развитието на богословието в България? Той  е духовник, учен, апологет, учител, общественик и пламенен защитник на християнството.  През тази година отбелязваме 140 лета от неговото рождение. Архимандрит Евтимий е роден в Копривщица на 25 юли..

публикувано на 28.09.24 в 16:00

Софийски разкази - Изгубените софийски символи

Разговорът е със Здравко Петров от “Исторически маршрути”. Старата централна гара е един от тези изгубени символи - тя служи от 1888, когато железницата стига до София. Кои са архитектите и инженерите ѝ, както и за други символи на града - в звуковия файл:

публикувано на 28.09.24 в 15:00
Юлиян Стоянов и Илко Градев

Пресечните точки като трето течение

Юлиян Стоянов и Илко Градев са членове на септет The Crossing Points Collective. Третото течение в джаза  (The Third Stream) съществува от над половин век и е много хубаво, че в България млади музиканти продължават търсенията на първопроходците ни в него, в лицето на Милчо Левиев, Симеон Щерев и останалите членове на квартет "Фокус". Акордеонистът и..

публикувано на 28.09.24 в 13:39

Когато хората са се събирали да свирят

Наградата за принос към музикалното изкуство акад. Марин Големинов - от Кюстендил се включва Лили Големинова: "Наградата се връчва на рождения му ден, а той е роден в годината на Независимостта. Тогава хората са се събирали да си свирят в камерни състави. Младите от второто поколение български композитори отиват да се учат в чужбина - той..

публикувано на 28.09.24 в 13:20
Кирил Карамфилов

Повдигаме завесата към убиец номер едно

С проф. Кирил Карамфилов говорим за Световния ден на сърцето - 29 септември: "Традиционно това е ден, в който се опитваме да привлечем вниманието към здравословния начин на живот, да познаваме и нормата, и патологията. Повдигаме завесата към убиец номер едно. Ентусиазмът е заразителен от младите към родителите им. Кулминацията на събитието е разходката..

публикувано на 28.09.24 в 13:03

Адресите на любовта - Александър Батенберг

Българка ражда на княз Александър Батенберг три двойки близнаци за 7 години Образован, строен, мъжествен, много красив, с бадемови весели очи, с тънки вежди, бяло лице с алени бузи и черни засукани мустачки, 22-годишният княз Александър Батенберг веднага прави много силно впечатление на всички, които се стичат да го посрещат на българска земя...

публикувано на 28.09.24 в 14:00
Юлиян Петров

Не може да има единен национален стандарт за качество в образованието при толкова различни училища

Над 78% от хората в България смятат, че учебните програми трябва да бъдат опростени като се намали обемът информация и да се наблегне на практически упражнения и формиране на компетентности . Това показва поредното изследване на общественото мнение в системата на образованието, в което участие имат и заинтересованите – родителите...

публикувано на 27.09.24 в 18:36