С екипа ни се свърза наша слушателка, която работи в района. Тя ни сподели, че я притеснява състоянието на разбитите тротоари, по някои от които трудно се минава. Част от проблема се крие и в автомобилите, които са паркирани почти навсякъде по улиците и тротоарите, разказа още нашата слушателка. Други слушатели на Радио София пък ни изпратиха снимки, от които ясно се виждат проблемните участъци в района.
Ние се обърнахме към арх. Павлета Пеловска, зам.-кмет на район "Изгрев", за да разберем какви ремонтни дейности предстоят в квартала, а също и какви мерки е предприела местната администрация, за да се справи с паркирането по тротоарите, което води и до нарушаването на тяхната цялост.
Архитект Пеловска посочи, че след като по-големите инфраструктурни проекти в София са реализирани, бюджетът за вътрешноквартални улици е увеличен и ремонти в района ще има, а в момента се изготвят и програмите за това.
Тя допълни, че целта на администрацията е поне единият от тротоарите по всяка една улица да е проходим за пешеходците. В предстоящата програма са включени тротоарите по ул. "Николай Хайтов", отсечката от ул. "А. П. Чехов", между ул. "Фредерик Жолио Кюри" до ул. "Димчо Дебелянов", ул. "Латинка" ул. "Марко Темнялов" в квартал "Дианабад", ул. "Пимен Зографски", ул „Майор Юрий Гагарин“ и др.
За да се избегне незаконното паркиране, там, където това е възможно, се изграждат повдигнати пешеходни тротоари. Първите такива, изградени преди седем години в квартала, все още са здрави, посочи архитект Пеловска, така че и занапред ще се продължи с изграждането на такива.
Славея Сурчева ни кани на поредната „Нощ на музеите“ в НВИМ с атрактивна програма и вход свободен за външната и постоянната хронологична експозиция. В късните часове на деня посетителите ще имат възможността да разгледат една от най-богатите музейни колекции в страната и да съхранят този спомен със селфи в специално обособен за целта кът. Екипът..
В края на работната седмица коментаторите във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев, се спряха на следните теми за разсъждания и дискусия: "Локалите" "Къде са родителите! Къде са органите на реда? Къде е контролът? Този феномен, този псевдобунт е резултат от безпътица. Това не е игра, а социален и психологически проблем...
В предаването "Ритъмът на столицата" поставяме акцент върху демографския профил на работната сила в България с проф. Кремена Маринова от Института за изследване на населението и човека (ИИНЧ) при БАН. Тя разгледа тенденциите в развитието на 5 ключови демографски параметри на работната сила през периода 2016-2023 г. През целия период..
Факултетът по масови комуникации и журналистика стана на 50 години и продължава да бъде символ на отговорност и развитие. “Това е една от най-старите специалности на Софийския университет. Много дълго време СУ беше единствената академична институция, която обучаваше журналисти. По-късно влезе и специалността “Връзки с обществеността”, малко след..
Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" отбелязва 35 години от своето възстановяване. Днес той е сред утвърдените и признати бизнес училища на световната карта, водещо учебно заведение в областта на икономиката и управлението, подготвяйки поколения успешни професионалисти и лидери. "Успехите дотук са естествен..
Младият певец Борис Христов гостува в “Добър вечер, София“ и представи своя нов сингъл "Day By Day" . "Една вечер, преди повече от година и половина, докато заспиваше, синът ми ме помоли да му изпея приспивна песен . Желанието му беше тя да бъде тъжна. Попитах какво означава тъжна песен , отговори песен на която хората плачат ",..
След кратка пауза, която звучи по-скоро като натрупване на напрежение, идеи и сурова енергия, J. PANK /Йордан Панков/ се завръща с новата изложба „Back in Game”, която заявява ярко присъствие. Изложбата представя едно състояние на духа, визуален вик и артистичен рефлекс към едно време, което не търпи застой и спокойствие. С типичната за художника..