Едно е безспорно, че организмът също се нуждае от режим, с който да се даде почивка, да се отърве от натрупани килограми и токсини.
Няма един единствен метод, който да кажем, че е правилен, а другите са погрешни – обяснява Д-р Димитър Пашкулев. Той e известен специалист по природна медицина, с богата практика и интердисциплинарни интереси, автор е на повече от 30 книги. По думите му стресът, замърсяванията и съвременният начин на живот натоварват човешкия организъм и се отразяват неблагоприятно върху здравето.
Най-добре е през цялата година да спазваме превила, с които да намалим натоварванията със замърсявания от тежки и преработени храни, да употребяваме по-малко продукти от животински произход (тлъсто), захар, храни от бяло брашно. Важно е още да не преяждаме, да прибягваме до лекарства само при несъмнена необходимост – много по-добри са билковите препарати, минерали и витамини, да намалим замърсяванията в дома и в околната среда, да излизаме сред природата.
По думите на д-р Пашкулев при предприемане на пречистване на организма трябва да обърнем по-конкретно внимание на храносмилателната система, на черния дроб, бъбреците, кръвоносната система, за да се стигне и до кожата.
Препоръките му са насочени към употреба на коприва, репей, мащерка, бъз, от минералите – магнезий и селен…
След по-строго разтоварване на организма, връщането към обичайния начин на живот и хранене трябва да става постепенно и внимателно .
Пролетта е особено подходящ момент за пречистване, защото това е и период, в който системите на организма за пречистване и хормонално регулиране се съживяват, убеждава още д-р Пашкулев. Освен това и слънцето вече се свързва не само със синтезиране на витамин D през кожата, а и с много други процеси. Времето е благоприятно за закалителни процедури и за дихателни упражнения.
Чуйте целия разговор с д-р Димитър Пашкулев от "Часът на здравето"Защо изпадаме в депресия около празниците и как да не се поддаваме на мрачни мисли? Как да прекараме топли и уютни дни с близки? На тези въпроси пред Радио София отговаря психологът и семеен терапевт Михаела Ангелова. "От една страна есента и зимата са предпоставка за развиване повече на депресивните състояния и от друга страна – този наш..
GoodVibesPuzzle e инициатива, която всеки месец ще помага на различни благотворителни каузи, а отправно място за събиране на средства са столични барове. Зад идеята стои Камеа Колева. "Сега събрах смелост за това, че може да се случва нещо по-добро и единственият вариант е да се действа. Всички можем да бъдем част от цялото това нещо и наистина да..
Сдружение "Операция: Плюшено Мече” е в основата на една от най-големите коледни кампании, която подпомага деца и младежи, лишени от родителски грижи, в риск, с увреждания и от социално слаби семейства в България. Най-мащабната сред инициативите на сдружението е "Операция: Плюшено Мече”, която с помощта на доброволци в цялата страна прави..
Заместник-кметът на район "Искър" Александър Иванов беше избран от Столичния общински съвет за изпълняващ длъжността кмет на района. Досегашният кмет Ясен Русев беше отстранен от поста, тъй като не е прекратил участието си в търговска фирма. Според Александър Иванов няма належащи проблеми, с които спешно трябва да се справи в района. Според него..
Проф. Владко Панайотов издаде нова мемоарна книга “Корона от превратности” за превратните моменти и срещи в епохата, през която живя и срещата на две хилядолетия през неговия поглед, за музиката и за научната му дейност, разказа той в предаването “Радиокафе”. Проф. Панайотов е учен, политик и общественик, който от години впечатлява с дейността си в..
Декоративно-монументалната българска скулптура през ХХ век в творбите на Любен Димитров показва ретроспективна изложба в Националната галерия "Квадрат 500". Изложбата включва седем кавалетни произведения, собственост на Националната галерия, Софийската градска художествена галерия, Художествената галерия в Казанлък и наследниците на художника. Част от..
Етнографският институт при БАН от години се занимава с българските общности извън граница , включително по-старите български диаспори, както и по-новите. Много изследвания вече са посветени на българите в Молдова и Украйна. “Българите в Бесарабия пазят много старинни елементи на културата, включително в календарната обредност, защото тя се е..