Три години по-късно каузата обхваща ученици от всички класове. Днес Александра Чакърова и Ралица Георгиева, които завършват преди 3 години, продължават да помагат с напътствия, а дванайсетокласничката София Панайотова се грижи за координацията на процесите. Помощта сплотява и дори сприятелява. Деца от различни социални прослойки се преоткриват и дори създават трайни взаимоотношения.
Да сбъднеш нечия мечта е благородство, което се помни за цял живот. Да дадеш на някой друг, когато мечтаеш за същото е жест, достоен за уважение. Децата от Професионалната гимназия по облекло „Княгиня Мария Луиза“ в София помагат на деца в неравностойно положение вече трета година. Шият рокли за бала. Ръцете им сътворяват красота. Красота, която дарява щастие.
Да поискаш помощ не е срамно. Напротив това показва, че си достатъчно зрял, за да осъзнаеш, че доброто, за да дойде, първо трябва да бъде потърсено. Децата от Професионалната гимназия по облекло откликват веднага на поисканата подкрепа, защото за тях да си полза на другия вече е естествен процес, а не грандиозно събитие.
Често сме скептични към мечтите на другите. Подхождаме към тях с недоверие, понякога с присмех. С пренебрежение по своя път към доброто се срещат и нашите герои днес. Това обаче не ги отказва. Напротив, мотивира ги още по-силно. Почти цялата гимназия участва в инициативата. Никол Петрова и Стефания Мангърова са едва 8-и клас, а вече активно помагат за осъществяване на доброто.
На 9 май в музея „Земята и хората“ ще се проведе заключителното ревю на децата. В него със свои модели ще се включат известни модни дизайнери, бивши и настоящи ученици на Професионалната гимназия по облекло и студенти от Националната художествена академия. Събраните средства ще се използват за осигуряване на обучителни курсове за младежи в неравностойно положение.
Това е мъдростта на децата. Те ни доказват, че когато не сме обременени от предразсъдъци чудесата са възможни...
Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..