От него се открива гледка към трите планини - Рила, Пирин и Родопите, както и към живописната долина на река Места. Според местна легенда първите заселници в селото са били ослепените Самуилови войници. След битката в Беласица през 1014 г. те остават там, заради лечебната сила на водата, извираща в двора на средновековната църква "Св. св. Теодор Тирон и Теодор Стратилат".
Добърската църква, чиито патрони са светците Теодор Тирон и Теодор Стратилат, е и най-значимата културно-историческа забележителност в района. Тя е от 1614 година. Всичко това привлича туристи от различни краища на света. А историята на уникалната добърска църква разказва за всички туристи бай Георги. От години той се грижи за храма и развежда туристите наоколо.
Храмът "Св. св. Теодор Тирон и Теодор Стратилат" в Добърско е обявен за национален паметник на културата и е един от 100-те туристически обекта. Близо до него се намира и другата богато изографисаната църква - "Сретение Господне", която е от 1860 г. На изхода на село Добърско, в посока национален парк „Рила”, е изграден посетителски център, който предлага разнообразни услуги. Там може да се запознаете и с възможностите за нощуване, които предлагат къщите за гости в селото. А гостоприемството на местните хора е пословично.
В зависимост от предпочитанията, се предлагат разходки до Рила и Пирин с планински водач, както и обиколка на района с велосипед. Няма как да не срещнете и леля Мария. Доскоро тя е била част от прочутите "Добърски баби", а сега се занимава с производството на мед.
Всичко това е част от колорита на Добърско. Останалата част ще усетите на място.
Необикновените истории на зоолога Антония Хубанчева с кауза и доза диво вдъхновение в Ratio на 15-ти юли. За едно вълнуващо пътешествие през амазонските джунгли, из Карибите към сензорния свят на прилепите и обратно в сърцето на София - за всичко това разказа в предаването “Радиокафе” зоологът Антония Хубанчева . “Джунгли, скакалци и твърдоглави..
Много от нас не понасят температури над 35 градуса, но е лято и е юли, така че е в реда на нещата времето да е горещо. Въпросът е как да се спасим от жегите , особено по пладне, когато температурите са в своя пик. Единият вариант е да стоим в затворено помещение с климатик. Но това е много по-нездравословно, отколкото да отидем в парка..
От тази нощ двата терминала на Летище "Васил Левски" в София ще бъдат обслужвани от автобус от мрежата на градския транспорт, припомнят от аеропорта. В края на юни Столичният общински съвет гласува предложението с цел подобряване достъпа и облекчаване на придвижването на хилядите пътници и служители в района. Маршрутът на нощната линия N4..
Община Своге работи върху частични проблеми с безводието по време на летните месеци. В някои населени места е въведен воден режим. За момента не е засечено замърсяване на водата. Кметът Емил Иванов е издал заповед в началото на юли, с която във връзка с достигане на експлоатационния минимум на някои водоизточници, се забранява..
След трагичният случай с двама загинали на АМ “Тракия” от 13 юли, от днес официално толкамерите ще засичат нарушителите в аварийните ленти по магистралите. Първите санкционирани ще получат още днес фишовете си по електронен път. Тол камерите ще заснемат нарушителите от няколко ъгъла – отпред, отзад и в панорама, а снимките се изпращат до МВР, където ще..
Надявам се на споразумение и да не се стигне до ефективни стачни действия, включително и спиране участие в потушаване на пожари. Това заяви пред БНР-Радио София и на път за среща с министъра на земеделието Георги Тахов Константин Чолаков, председател на Федерацията на синдикалните организации в горското стопанство и дървопреработващата..
Проектът “Богини на водата“ в Банкя е арт платформа за изява на идентичността, таланта и емоциите на младите хора, с няколко творчески ателиета и музикално-танцов спектакъл, с представления, които ще се проведат на 25-ти и 27-ми юли. “Избрахме темата “Богини на водата”, защото символ на гр. Банкя е минералната вода и водата като стихия като магия, която..