Кампанията ще бъде открита от министъра на младежта и спорта Красен Кралев на 23 септември от 12,00 часа в зала "Арена Армеец".
От 24 до 26 септември между 10,00 и 17,00 часа в "Арена Армеец" министерството организира Спортен панаир #BeActive Fair. В него ще се включат над 100 участници - федерации и спортни клубове, които ще представят дейността си с информационни щандове и демонстрации. Целта на спортния панаир е да представи на децата и младежите разнообразни видове спорт, от които те да изберат най-подходящия за тях. Чрез него спортните федерации и клубове ще имат възможността да намерят талантливи деца, с които да работят в бъдеще.
Финалът на Европейската седмица на спорта ще бъде отбелязан с Нощ на спорта #BeActive Night. На 28 септември между 18,30 и 21,30 часа в пространството пред НДК ще има демонстрации на екстремни спортове, маратон със скоростно изкачване на стълбите на НДК, спортно ориентиране, летене с балон и много други.
През 2019 г. мотото на кампанията е "Бъди активен, открий своя спорт, избери своя спортен клуб!", а инициативите ще се проведат в София и други градове в страната. Тя има за цел да подпомогне личностното развитие на младите хора и подкрепи спортните им потребности, чрез изграждането на чувство за отборен дух, толерантност и солидарност. Входът за всички събития от спортната седмица е свободен.
#BeActive 2019 е част от инициатива на Европейската комисия за насърчаване на спорта и физическата активност на гражданите на ЕС. Национален координатор за България е ММС, съфинансиран по програма "Еразъм +" на Европейския съюз.
Посланици на Европейската седмица на спорта и тази година са успели български спортисти и талантливи млади състезатели. Това са грациите от Националния ансамбъл по художествена гимнастика Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова, Стефани Кирякова, както и индивидуалните състезателки Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн, световната и европейската ни шампионка по борба Тайбе Юсеин, боксьорите Даниел и Боян Асенови, олимпийската и световна шампионка за младежи в тройния скок Александра Начева, паралимпиецът Денислав Коджабашев, младата българска звезда в алпийските ски Алберт Попов и един от най-обичаните български спортисти Йордан Йовчев.
Напоследък станаха много чести случаите, в които хора, които не са теглили приложението Телеграм се оказаха със създадени профили там, за които дори не подозират. Какво ново трябва да знаем за киберсигурността и кибер света?“Подобен тип фалшиви профили или кражба на профили се случва и в други приложения - Viber, WhatsApp и други. Основният..
Нова зелена растителност ще бъде засадена в най-уязвимите точки на столицата, съобщава кметът Васил Терзиев. Повече зеленина се предвижда да има в „Младост 2“, „Обеля 2“ и по ключови булеварди в града. Сред проектите, по които се работи в общината, има и по-нестандартни предложения, като „мобилна горичка“ в Северния парк и вертикална градина на..
В разгара на този археологичен сезон, на 5 август в Националния археологически институт и музей към БАН се състоя откриването на изложбата "С една глава по-висока" , която бе представена от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински. В рамките на изложбата за първи път беше показана напълно реставрираната антична мраморна статуя в човешки ръст,..
До първата неделя на септември продължава 11-ото издание на традиционната културно-образователна кампания на Столичната библиотека за насърчаване на четенето. Библиобусите на кампанията вече са достатъчно познати и чакани в софийските паркове. Креативният формат вече е утвърден и гражданите знаят какво да очакват. В турнето на „Зелени..
Очаквано, в процеса на строително-ремонтните дейности на Северната сграда откъм ул. “Оборище“ в столицата, е регистриран античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. За откритието съобщават от Националната художествена академия. Откритието е в резултат на извършеното предварително археологическо наблюдение, което предхожда..
Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в партньорство с Областния управител на област София кани столичани и гостите на града на специални прожекции под открито небе, които ще се състоят от 12 до 16 август 2025 г. в градинката зад библиотеката – между улиците "Оборище", "Кракра" и "Шипка". В пет поредни вечери от 21:00 ч. с вход..
Много може да се говори и дискутира по темата за предизвикателствата на работещите майки, но Фондация "Мама има работа" я избира за конкурс, чиито резултати ще бъдат оценявани от 3-членна комисия – двама членове и забележете AI (изкуствен интелект). Целта на конкурса е да се даде гласност на предизвикателствата пред работещите майки в..