Идеята й е не само да прибира и спасява пострадали животни, а да дава пример, съвети, знания и насоки, за да могат все повече хора да се грижат адекватно за тези, които имат нужда. Животните имат нужда от постоянна грижа, от дом, топлина и малко внимание. От прегръдка и човек, който да ги зарадва в иначе болезнената за тях ситуация.
Да няма проблеми, както вкъщи, така и на улицата - за това се борят Мирена и останалите доброволци. Самата тя е наясно, че има много хора, които не знаят, че временната приемна грижа съществува. И никак не е трудно да бъде оказвана - доброволци взимат животинчета, за да ги отглеждат, докато им бъде намерен постоянен дом.
Към момента няма институция в България, която да се грижи адекватно за пострадали или намерени бездомни животни. Има кучешки общински приюти, но и те често са с лимитирани възможности. Няма котешки общински и държавни приюти или държавна програма за кастрация и помощ на бездомни котки. За това грижа за тези животни полагат предимно доброволци.
Често котките се изхвърлят след като са били дадени като подарък. В желанието си да изненадаме някого краткотрайно, не си даваме сметка, че има шанс да не сме подарили точно това, от което има нужда. Бездомните животни са публичен проблем и всички ние имаме отговорността и възможността с малко или много да помогнем за промяната. В това вярва Мирена… и всички, които в последствие се присъединяват към нейната кауза.
Грижата е постоянна, защото проблемът с времето не изчезва, а се задълбочава. За ефективното му решаване е необходимо всеки да направи, дори и малко. За обич се борим всички. От това имат нужда и животните. Ако ние им я дадем, най-вероятно те ще ни отвърнат със същото.
Софийска филхармония е не само културна институция, а фактор за превръщането на София в истинска европейска столица. Летописец ѝ е Андрей Андреев, бил е директор на Пловдивската филхармония, Оперно-филхармоничното дружество и Средното музикално училище в Пловдив, преподавател в Музикалната академия в в София, Академията за музикално и танцово изкуство,..
Спомени за празнична София от края на 19 и началото на 20 век - за вечерята върху слама, която се е разстилала върху пода на стаята. Какви са били обичаите и храните около трапезата и какво е туртето - в звуковия файл:
В предишното издание на Адресите на любовта , Милена Димитрова - автор на книгата “Десет велики българолюбци”, разкри как под натиска на Великите сили, годежът между внучката на кралица Виктория и княз Александър фон Батенберг, първият български владетел след турското робство, бива разтрогнат. Двамата млади благородници са влюбени, но руският..
Арон Рот и Бояна Джикова отварят галерия за съвременно изкуство „ Пунта “ на Женския пазар: "Ако следваме логиката, че изкуството е рефлексия на процесите, Женският пазар е място, което има нужда от изкуство. Сега имаме повече случайни посетители, чиито погледи са приковани от витрината, това е предизвикателство. Важно е дейността да не ни е..
Пекарна „Рецептите на баба“ - Даниела и синовете ѝ Томислав и Денислав се занимават с приготвяне на хляб и закуски от години. Те са една от обичаните пекарни в Лозенец и защото приготвят погачи и питки по поръчка за различни поводи. По празниците тяхното работно време е почти без никаква почивка, но удовлетворението и мисълта, че са допринесли с..
Късометражният анимационен филм „ Митология на моя аквариум “ на Светлана Генчева е една история за светлината, тъмнината, приемането и личната трансформация: "Добавената виртуална реалност работи в синхрон с маслената живопис, която представям. Гледана през таблет или телефон оживява. „Митология на моя аквариум“ е една философска приказка. Получи се..
Мадлен Янева ви кани предновогодишно в Националния политехнически музей: "Гостите ще могат да видят най-новата ни изложба с прочутите ни калкултори ЕЛКА - първият му модел от 1965, както и "мореплавателят" ЕЛКА 130 - с нея сем.Папазови успяват плаването си с "Джу-5". Изложбата ни на втория етаж, открита за Празника на София, по желание на публиката..