Алекс е роден в град Петрич и от 9-годишна възраст спортува активно. Първоначално се спира на хандбала, като няколко години по-късно отборът му става трети в страната. След това нашият събеседник се насочва към професионалния баскетбол и през 2006 година, заедно с "Лукойл", печели титлата за шампион на България. Завършва образованието си в НСА и вече 13 години се занимава с фитнес и помага на хората да бъдат по-добрата версия на себе си.
„Спрях се на треньорската работа, когато започнах да работя с хора и видях удовлетворението от постигнатите резултати в очите на моите клиенти. Това е истинското щастие за мен - да помагам. Най-трудно е да промениш хората психически, да видиш техните лимитиращи фактори и да им дадеш възможност да ги преодолеят. С всеки работя индивидуално, а резултатите са видими. Може да ви се стори странно, но жените са дори по-сериозни от мъжете в залата. Можем да постигнем толкова много със себе си, не бива да се отказваме от целите си.“
В ролята си на фитнес инструктор, Алекс Кирилов се среща с изключително много хора, които се стремят към по-добър живот и красиво тяло. Всеки от тях обаче прави грешки и понякога намира оправдания за себе си. Как да тренираме правилно обаче и полезно ли е понякога да си позволяваме любимите си нездравословни храни?
„Най-пълноценно се тренира на гладно, мозъкът ни е концентриран и нервната ни система работи добре. Като цяло няма най-добра диета, всичко е индивидуално. Моята теория е, че хората са създадени да се хранят с месо, но не само. За да работи тялото ни качествено, е необходимо да заложим на разнообразното хранене всеки ден. Знаем, че захарта е отрова за човешкото тяло. Тя обаче ни помага да отделяме ендорфини и затова имаме нужда от нея толкова често. Заместител на захарта не бива да има изобщо, но бих дал за по-здравословен пример мед, стевия, кокосова захар или плод. „Мръсен ден“ можем да имаме веднъж в седмицата и той всъщност е полезен за нашата психика.“
В съвременния свят на доста голям процент от хората се налага да работят в офис, а движението през деня е намалено до минимум. Това води не само до затлъстяване, но и до заболяване на различни части на тялото. Важно е да тренираме повече от два пъти седмично, но ако нямаме възможност за това, трябва да се движим максимално много - да ходим пеша, да се качваме по стълбите, да не се застояваме пред компютъра твърде дълго.
„Човек може да танцува, да се катери, да ходи на фитнес, да ходи на зумба. Необходимо е да има движение. Ако спрем да се движим, тялото ни започва да деградира.“
Риалити шоуто „Игри на Волята“ изправя младия мъж пред тежки предизвикателства, както физически, така и психически...
Колкото и проблеми да е имал със съотборниците си обаче, младият мъж печели от шоуто нещо незаменимо - чуйте тази и още интересни истории от Алекс в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..