Сигурността невинаги е била в моите ръце. Има външни обстоятелства, които понякога отвън възпрепятстват целите. Но всъщност трудностите ме вдъхновяват. Когато е трудно, има триене, тогава може да се получи искра - тоест ново вдъхновение.
Това казва младият дизайнер и художник Моника Господинова.
Освен творец, тя е и предприемач, който вече има зад гърба си своя собствена модна линия, бранд за дизайнерски биопарфюми, тази година отваря и първата си собствена галерия, която смята да превърне в споделено пространство за изкуство.
Преди 5 години Моника създава и инициативата OVER ART, чрез която подкрепя прохождащи артисти в различни творчески направления, които искат да изразят себе си и да намерят публика.
В момента до 22 февруари тече кандидатстването по тазгодишната кампания. Всеки може да се включи, изпращайки свое портфолио и творческа интерпретация на обща тема, която тази година е "Мой свят".
Всички творби на одобрените участници ще бъдат представени на съвместна изложба спектакъл през май. Участниците биват подпомагани и с подходяща реклама, професионални съвети и контакти.
Според Моника Господинова има няколко неща, които пречат на хората с увреждания да работят: едната и най-важната причина е, че средата изобщо не е достъпна:
Повечето сгради, дори нови, не са съобразени с европейския стандарт. Когато има достъпна среда - и отношенията на хората са лесни, тоест здравите не са ангажирани да помагат на хората с увреждания, те ще могат да се фокусират върху друг аспект от тяхната личност и да оценят качествата, които много от тези хора притежават. Така че достъпната среда е основното. Второто нещо е да не се подхожда с предубеждение. Или от интерес. Голяма част от работодателите подхождат с интерес към хората с увреждания, когато могат да вземат някаква субсидия - държавна или европейска, или - както се е случвало при мен, са искали да оправдаят други свои разходи през данъчното облекчение за хора с увреждания.
Чуйте разговора с Моника
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...