Държавната агенция "Електронно управление" разпространи съвети и най-добри практики за киберсигурност до администрациите, бизнеса и гражданите, работещи отдалечено.
Специалистите препоръчват да се използва мениджър на пароли за защита на всички онлайн акаунти и пароли на екипа. LastPass и 1Password са две от най-популярните системи за управление и за съхранение на криптирани пароли онлайн.
До много популярни бизнес софтуерни платформи се осъществява достъп през сървър /наричан и облак/, което осигурява много предимства за екипите, работещи отдалечено - като безпроблемно сътрудничество и споделяне. Недостатъкът обаче е, че може да бъде по-лесно за някой, който не е служител, да се представи за потребител и да получи достъп до същите данни. Ето защо все по-често се прилага двуфакторната автентификация е метод, при който потребителят трябва да предостави две доказателства: нещо, което знае (като парола), и нещо, което има (например мобилен телефон, който генерира уникален код).
От агенцията съветват да се внедри софтуер за защита на устройства за крайни потребители като лаптопи, таблети и мобилни устройства, който използва криптиране и контрол на приложенията, за да защити достъпа до мрежата, контролирайки сигурността в тези точки на достъп.
Друга важна стъпка за запазване на сигурността е обучението на персонала за спазване на физическата безопасност на устройствата. Те препоръчват да се заключват екраните с парола, да не се дава достъп на компютъра до други лица или да включват в него USB, и да се използва софтуер за проследяване или опции Find My Device за всяко устройство.
От агенцията препоръчват да се използват виртуални частни мрежи (VPN). Те осигуряват онлайн поверителност и анонимност чрез създаване на частна мрежа от публична интернет връзка. VPN мрежите могат да маскират адреса на вашия интернет протокол (IP), така че вашата онлайн активност вече да не се проследява. Бизнесът трябва да гарантира, че служителите им се свързват към мрежата на фирмата си чрез VPN и всички ключови приложения са достъпни чрез VPN.
Законодателни промени, свързани с финансирането на общински проекти, бяха одобрени на първо четене от НС. Промените в Закона за държавния бюджет отразяват предложения на кметовете, направени до 30 юни тази година, с които прогнозният размер на общинските инвестиционни проекти за целия период става 8 милиарда лева. С изготвения законопроект..
Във връзка с пресвързване на уличен водопровод по ул. "Чамкория“ в центъра на София, на 17 юли се налага спиране на водоснабдяването от 09.00 до 19.00 ч. за клиентите на "Софийска вода“ на следните улици: - ул. "Чамкория“ – от ул. "Силистра“ до бул. "Ген. Данаил Николаев“ - бул. "Ген. Данаил Николаев“ – от ул. "Чамкория“ до ул...
Първи случай на санкциониране за нарушение на Закона за движението по пътищата след свързването на камерите на ТОЛ-управлението със системите на Пътна полиция. Техническо средство на Пътната агенция, разположено на път I-4 (София-Варна) в района на гр. Омуртаг, е заснело лек автомобил да се движи в посока към гр. Търговище, като през отворения..
Международната рейтингова агенция S&P Global Ratings повиши дългосрочния кредитен рейтинг на Столичната община от " BBB" на "BBB+" със стабилна перспектива. Повишението е оценка за стабилното финансово състояние на София, както и за очакваните ползи от предстоящото присъединяване на България към еврозоната, коментира зам.-кметът в..
Депутатите обсъждат промени в Закона за движение по пътищата и в Закона за пътищата. Измененията целят да принудят шофьорите да спазват ограниченията, да подобрят събираемостта от глоби, както и да намалят броя на ПТП, съобщава БГНЕС. Вече е ясно, че максималната скорост на магистралата няма да бъде намалена до 130 км/ч, и остава както е досега - 140..
В 18:30 ч. от Съдебната палата в София ще тръгне протестно шествие до площад "Народно събрание", организирано от инициативата "Правосъдие за всеки". Преди шествието ще има митинг срещу "избирателното правосъдие" и срещу това, че "цялата съдебна власт с изтекли мандати е в ръцете на задкулисието от ДПС и ГЕРБ" Да кажем ясно: "ДА на..
От Летище „Васил Левски“ в София през юни 2025 г. са изпълнени 5875 полета, съобщават от летището. Полетите от столичното летище са свързали страната ни с 93 дестинации в 33 държави, обслужвани от 32 авиокомпании. Данните от летището за месец май показват 5 997 полета до 90 дестинации в 34 държави. Пет града отново са се откроили като най-желани:..