Образователни видео епизоди, които помагат на децата да развият своята социално-емоционална интелигентност, представя актрисата Юлия Коларова. Епизодите са написани по Детските приказки за емоциите и чувствата на funtazia.bg.
Главен герой в клипчетата е Професор Умо - всестранно развит, смешен учен-елф по щурология и други науки, който обикаля из целия свят и събира истории и загадки. Проф. Умо развежда децата из четирите кралства на емоциите и отправя към тях различни предизвикателства.
Куклата Професор е изработена от испанския майстор Los Titeres del Cerro.
Пилотният епизод е вече в мрежата. Гневът е щрихиран в първата серия и е изобразен като вулкан.
“Той избухва, както често избухваме и ние, ставаме червени и се появява нашият приятел яростта” - казва Юлия Коларова. “Кукленият театър е един от най-старите начини да подхранваме въображението, да вдъхновяваме, да учим.”
Познавайки емоциите си, можем да бъдем по-успешни, по-лесно да разрешаваме конфликтите си. Това се отнася и за децата, те са по-емпатични, по-добри ученици, убедена е актрисата.
Проектът е подкрепен от програмата “Солидарност в културата” на Столичната община.
Създател на FUNтазия е Полина Коцева. Тя казва, че социално-емоционалната интелигентност е способността да бъдеш разумен с чувствата си.
В сайта на организацията eqbulgaria.com има над 200 безплатни материали, които могат да бъдат употребявани в учебна и в семейна среда, като за тях има подробни инструкции.
“Крайният продукт на емоционалната интелигентност е управлението на отношенията по между ни”, казва Полина Коцева и допълва, че е важно тази тематика да достигне до повече деца и до техните родители. Отделно е необходимо и учителите да разберат какво могат да пoдкрепят в учебна среда.
“Навсякъде, където изпитваме емоция, се развиваме социално-емоционално. Въпросът е как регулираме тази емоция.”
Защо изпадаме в депресия около празниците и как да не се поддаваме на мрачни мисли? Как да прекараме топли и уютни дни с близки? На тези въпроси пред Радио София отговаря психологът и семеен терапевт Михаела Ангелова. "От една страна есента и зимата са предпоставка за развиване повече на депресивните състояния и от друга страна – този наш..
GoodVibesPuzzle e инициатива, която всеки месец ще помага на различни благотворителни каузи, а отправно място за събиране на средства са столични барове. Зад идеята стои Камеа Колева. "Сега събрах смелост за това, че може да се случва нещо по-добро и единственият вариант е да се действа. Всички можем да бъдем част от цялото това нещо и наистина да..
Сдружение "Операция: Плюшено Мече” е в основата на една от най-големите коледни кампании, която подпомага деца и младежи, лишени от родителски грижи, в риск, с увреждания и от социално слаби семейства в България. Най-мащабната сред инициативите на сдружението е "Операция: Плюшено Мече”, която с помощта на доброволци в цялата страна прави..
Заместник-кметът на район "Искър" Александър Иванов беше избран от Столичния общински съвет за изпълняващ длъжността кмет на района. Досегашният кмет Ясен Русев беше отстранен от поста, тъй като не е прекратил участието си в търговска фирма. Според Александър Иванов няма належащи проблеми, с които спешно трябва да се справи в района. Според него..
Проф. Владко Панайотов издаде нова мемоарна книга “Корона от превратности” за превратните моменти и срещи в епохата, през която живя и срещата на две хилядолетия през неговия поглед, за музиката и за научната му дейност, разказа той в предаването “Радиокафе”. Проф. Панайотов е учен, политик и общественик, който от години впечатлява с дейността си в..
Декоративно-монументалната българска скулптура през ХХ век в творбите на Любен Димитров показва ретроспективна изложба в Националната галерия "Квадрат 500". Изложбата включва седем кавалетни произведения, собственост на Националната галерия, Софийската градска художествена галерия, Художествената галерия в Казанлък и наследниците на художника. Част от..
Етнографският институт при БАН от години се занимава с българските общности извън граница , включително по-старите български диаспори, както и по-новите. Много изследвания вече са посветени на българите в Молдова и Украйна. “Българите в Бесарабия пазят много старинни елементи на културата, включително в календарната обредност, защото тя се е..