В първото издание ще се включат някои от най-популярните гейминг стриймъри в България, които ще създадат специално за фестивала десетки часове видео съдържание. Сред тях са имена със стотици хиляди фенове в социалните мрежи, между които актьорът Китодар Тодоров, добре познатите на българските геймъри от всички възрасти Aetheltryth, дуото Павел Колев и Ицака и много други.
"До момента имаме над 20 участници, всеки в своите канали - Twitch, YouTube или Facebook. Поканили сме всеки един от тях да направи нещо по-различно и по-интересно, отколкото прави по принцип. Ако някой има желание да разбере повече и да се включи може да отвори официалния сайт на маратона, да хареса своя стриймър и да следи програмата," обясни пред Радио София организаторът Мартин Кадинов.
Почитателите ще могат да се насладят на пъстра палитра от онлайн стриймове на популярни игри. Сред тях ще са заглавия като GTA V - най-популярната за стриймване в момента игра в България, вечните Minecraft и CS:GO, мобилната Brawl Stars както и много други. Централен акцент в програмата е специално събитие, в което ще се включат над 10 водещи гейминг стриймъри.
„Видеоигрите са не само най-богата и бързо растяща развлекателна индустрия в света, но забавлението чрез тях е и най-популярната форма на развлечение за поколенията, родени след 1980 година. От нишова субкултура видеоигрите се превърнаха в неделима, дори централна част от съвременния начин на живот. През 90-те години в България си говорехме за музикалните клипове по MTV и любимите отбори в NBA, а подрастващото поколение сега говори за любими персонажи от игри и ютюбъри,“ коментира Кадинов.
Българският гейминг маратон цели да покаже пъстрата палитра на няколко поколения гейминг култура – от тези, израснали с игрите през 90-те години, до тези, които сега израстват със съвременните игри.
В световен мащаб гледането на стриймове, свързани с видеоигри, е един от най-популярните начини на развлечение, изместващ традиционните медии като телевизия, дори Video on Demand, тип Youtube, а в това направление България е равен участник в тези глобални културни процеси.
Пътят до местността "Златните мостове" е почистен перфектно, съобщи пред БНР-Радио София слушател от ски зона на Витоша. Лош обаче достъпът до хижите "Боерица", "Бор", "Офелиите", "Кумата" и други. "Видях машини, закъсали по пътя. Те са за градски условия, с гребла. Всички сили се хвърлят по основния път, но хижите са изоставени",..
Има достъп към Витоша днес, за разлика от вчера, когато натрупалият сняг попречи за планираното официално откриване на ски сезона. В планината обстановката е много по-добре, потвърди пред БНР-Радио София Ема Паунова, представител на общинското дружество "Витоша ски". Има само 1-2 проблемни участъка. Може да се стигне от "Драгалевци" до..
Днес ще бъде предимно облачно и след обяд отново ще има валежи от сняг, по-значителни в планинските райони, Предбалкана и Лудогорието. Ще духа умерен до силен вятър от север-североизток и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще са между 0° и 5°, в София - около 2° . По Черноморието ще е облачно и ветровито. Ще духа..
Страната ни е на шесто място е света по прекарано време в Тик Ток. С какво тази сравнително млада социална мрежа ангажира толкова голяма част от време ни, как работи нейния алгоритъм, какъв отпечатък постига върху обществото ни и как ще изглеждат бъдещите социални мрежи разказва в “Ритъмът на столицата” Етиен Янев, експерт по дигитален маркетинг с над 12..
Инициатива „Граждански бюджет за ученици“ на фондация „Малките стъпки“ има за цел учениците да получат възможност да управляват бюджет, който да подкрепя техните идеи, като така се приобщават към демократичните процеси още от ранна възраст. Идеята идва през международна мрежа, която се ръководи от организацията People Power, която разработва тази..
Рекордно кратко и рекордно дълго заседание на Столичния общински съвет, блокиране на работата на общинските съветници, заради избирането на ръководство 3 месеца и почти непрестанни спорове - това съпътства работата на местния парламент през тази година. Настоящият мандат започна трудно, а сякаш не идеологическите възгледи, а личните неразбирателства..
Оценките на българите за изминалата година в личен план вече трайно и рязко се отличават от тези за ситуацията в страната и света. 22% от анкетираните заявяват, че годината е била по-добра за тях и семействата им, срещу 24% - по-лоша. Мнозинството, 54% не намират промяна с предишната. Въпреки всички превратности на изминалите 12 месеца тези оценки са с..