За 8 часа днес е насрочен голям антиправителствен протест, озаглавен "Велико народно въстание 2". МВР предприема засилени мерки за охрана.
Полицията ще организира контролно пропускателни пунктове, на които ще се проверяват хората, които идват на протеста - дали носят в себе си опасни и забранени предмети, заяви комисар Радослав Стойнев от Охранителна полиция в СДВР.
Вчерашната 63-та протестна вечер отново премина с искания за оставка на правителството на Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев, под мотото "Нас не ни е страх".
Инерцията на протестите очевидно не се е загубила, след като днес се провежда „Велико народно въстание 2“. Но подобни мащабни протести са най-ефективни когато успеят от раз, когато не се стигне да станат рутина. Всекидневието води до умора у..
Променя се временната организация на движението във връзка с ремонта на бул. "Александър Стамболийски", като се затваря за движение участък между ул. "Булина ливада" и ул. "Антон", съобщават от Столичната община. На булеварда се реконструират..
Започна работата по подготовката на растителността в кварталите на столичния район "Изгрев" за есенно-зимния период, съобщи районният кмет д-р Делян Георгиев, цитиран от Столица.bg. Екипите на общината премахват стари, опасни и изсъхнали дървета,..
Маршрутите на част от автобусите в София временно ще бъдат променени заради провеждане на традиционния събор в с. Железница, съобщават от Столичната община. За времето от 4.00 до 24.00 ч. на 15, 16 и 17 август автобусните линии № 69, № 70 и № 98 ще..
На 48% от домакинствата в София, които заплащат сметките си на база на прогнозно потребление, ще им бъдат възстановени суми от изравнителните сметки или ще им бъдат приспаднати през следващите месеци, а 52% от тях, ще трябва да доплатят за потребеното..
"Крайно неподходящи", "неудобни" и "нефелни" - така софиянци определят цветните контейнери, които се управляват от организациите по оползотворяване на отпадъци от опаковки в Столичната община. Изводите са от проведена от администрацията на кмета..
Столичната община започна втората планова вълна от обработки срещу комари и кърлежи за годината. Дейностите са част от утвърдения Годишен график за дезинсекция и ще се провеждат в обществени тревни площи, междублокови пространства и по протежението на..
Организацията на движение в участъка от 25-и до 29-и км на автомагистрала "Хемус" в посока София ще се променя поетапно на 15 и 16 август, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Мерките ще са в сила от 6.00 ч. до 17.00 ч. през двата дни. Те се..