Добрият външен вид зависи най-вече от здравословния начин на живот, който е комбинация от правилно хранене и подходящо движение. Въпреки това има неподозирани детайли в ежедневието ни, които могат да попречат на добрия външен вид и дори да предизвика преждевременно стареене.
Памучните възглавници
Според дерматолозите една от причините за появата на бръчки по лицето са памучните калъфки за възглавници. По време на сън лицето ни се търка във възглавницата и кожата се изкривява в неестествени позиции.
Копринените калъфки за възглавници могат да решат проблема. Кожата няма да се придържа към гладката материя и освен това ще диша, тъй като коприната има по-добра въздушната пропускливост.
Гумени ръкавици
Всеки знае, че трябва да се използват гумени ръкавици, при работа с почистващи препарати. Мнозина обаче пренебрегват това правило и мият чиниите с голи ръце.
Многобройни проучвания отдавна са доказали, че препаратите изсушават кожата, като унищожават липидната й бариера, което я кара да се напуква с течение на времето и да старее преждевременно.
Микровълнова печка
Домакинските микровълнови фурни не са вредни за хората. Но само при условие, че са изправни. Според изследване на Световната здравна организация повредата или замърсяването на инструмента може да доведе до изтичане на микровълни. На първо място, трябва да наблюдавате механизма за заключване на вратата.
Нагреватели и радиатори
През студения сезон нивото на влажност в домовете ни може да спадне до 20%, което съответства на това да сме в пустинята. Всичко е по вина на отоплението и евтините нагреватели - те изсушават въздуха много.
Според експертите подобни състояния допринасят за бързата поява на бръчки. За да предотвратите това, използвайте овлажнител, когато е възможно.
Екраните в дома ни
Вредни лъчи се произвеждат от екраните на нашите смартфони, компютри, телевизори и други устройства. Според дерматолозите синята светлина, излъчвана от тях, може да накара кожата ни да остарее по-бързо.
В предаването "Форум" тази седмица заедно с коментаторите Адриана Диканчева и Никола Атанасов, водещата Елена Пъневска коментира следните теми: София осъмна с работещ градски транспорт, но в столичния квартал “Люлин” ще функционира и предвидената линия за вътрешноквартален транспорт; Мнения след вчерашния протест в подкрепа на Терзиев, в..
В аулата на Университета за национално и световно стопанство се проведе тържествена церемония в чест на навършените 105 години от основаването на висшето учебно заведение. На мястото присъстваха председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова, министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, българският Патриарх и софийски..
Национална мрежа за децата (НМД) представи днес пред политиците и медиите основни изводи, данни и оценката, която обществото дава на държавата в годишния доклад на “Бележник -2025“ по отношение на детските политики. Тази година в оценката на държавните политики по данни на Национална мрежа за децата са се включили рекорден брой от над 7 700..
Международният поетичен фестивал "Софийските метафори" и Столичната библиотека ни канят на премиера на международна поетична антология. В нея са включени стихотворения от 62-ма поети от 20 държави, участвали в Международния поетичен фестивал "Софийските метафори" в периода 2019 – 2025 година. Премиерата на сборника "Софийските метафори" ще се..
За първи път в края на 2024 г. богатството на българите надхвърля 1 трлн. лв., но 700 млрд. лв. от тях са инвестирани в жилища. Има ли дисбаланс в структурата на богатството и какви са показателите, измерващи това състояние, това обясни в ефира на “Ритъмът на столицата” Стоян Панчев , икономист, съосновател на Експертен клуб за икономика и..
Не търсете "Радио Африка" в честотния диапазонна своите апарати, защото това е първият български филм за африканската музика. Затова, ако искате да посетите премиерата му, отидете на 21 май, сряда, в столичния Дом на киното от 20 часа. Създателите на филма са журналистът и писател Стефан Стефанов и операторът Давид Вълков . Идеята се..
Природните бедствия и екстремните метеорологични явления зачестяват и в резултат се увеличават икономическите загуби от тях. На този фон, едва около 10% от жилищата в България са застраховани, пише БГНЕС. По данни на Munich Re, загубите за 2024 г. в световен мащаб възлизат на 320 млрд. долара, с 19,4% повече от 2023 г., като от тях застраховани са..