В дискусията участваха: Йоана Георгиева, Валерия Попева, Димитър Ганев, Михаил Митев, Борислав Михов.
За моралните възприятия на обществото ни относно границите във възрастта, свързани с понятията „sugar mam“ и „sugar dady“ и доколко от финансовата страна на нещата могат да зависят едни взаимоотношения.
Защо в живота е по-лесно да си намерим партньор за секс, отколкото партньор с който да свържем живота си. Една от причините би могла да бъде консуматорското мислене и липса на желание да вложиш енергия за да развиеш една връзка. Докато отношенията за сексуална връзка биха били по неангажиращи и не изискващи енергията ни – смята Валерия Попева.
„Идва обаче моментът в който лесната връзка натежава и омръзва и тогава ти се иска нещо по-сериозно, но ти вече си свикнал на лесното“, допълва Йоана Георгиева.
„Леките отношения противно на очакванията, са най-трудното нещо“, посочи Михаил Митев. Според него да инвестираш в някого емоционално, дълготрайно, е много по-лесно, отколкото многократно да го правиш, изразходвайки емоции и енергия за различни хора.
Когато човек види тази лесност на добиване на секс…започва да мисли как да търси и да намира секс, отколкото да изгражда сериозни отношения за дълготрайни връзки“, мнение на Борислав Михов.
„Факт е, че живеем в консуматорско общество в което е по-лесно да се съблечеш, отколкото да си разкриеш душата, защото за да си разкриеш душата трябва да си инвестирал в това което искаш, а за да си инвестирал в това, което искащ, трябва да знаеш какво искаш", посочи Димитър Ганев.
Чуйте цялата дискусия.
Горещите месеци отминават, но климатиците могат да се използват почти целогодишно. От асоциация "Активни потребители" за започнали кампания, в която се дават съвети за избор на такъв уред . Освен това се канят желаещи да участват в "колективна покупка" на климатик, при което ще се ползва между 10 и 15 процента отстъпка. На българските..
MustArt Fest 2025 превзема парк “Хиподрума“ на 17–18 септември с кино, музика и млади таланти. В предаването “Добър вечер, София“ гостуваха Девина Василева – млад режисьор и съорганизатор на събитието, и продуцентът и режисьор Кирил Киров-Кико. Фестивалът ще се проведе в четвъртото си издание с цел да подкрепи новото поколение творци,..
През новата учебна година образователната платформа "Буки" ще предостави безплатни STEM програми, подходящи за ученици от 1. до 4. клас на 50 държавни и общински училища. Учителите ще могат да ползват готови за преподаване уроци, включвайки презентации, задачи и примерен сценарии. Програмите са с фокус върху развитието на ключови дигитални..
Европейската агенция по лекарствата (European Medicines Agency, EMA) и ръководителите на агенциите по лекарствата предупредиха за нарастващата заплаха от незаконни лекарства, рекламирани и продавани онлайн в ЕС. Българската Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ) предупреждава, че подобни незаконни продукти представляват сериозен риск за..
До 30 септември се приемат кандидатури по програма "Културно наследство" на Столичната община. Процедурите по координиране на програмата обаче не са спазени. Има избран програмен съвет, но не и координатор по проекта. Срокът за кандидатстване по програмата би трябвало да се удължи, да бъдат спазени процедурите, да се попълнят коректно всички..
За втора поредна година, Посолството на Република Китай в България организира конкурс за създаването на нова песен, озаглавен "Древни рими - Вечната класика". Конкурсът комбинира китайска поезия и създаването на нова песен по текст от нея. Представени са 24 стихотворения преведени на български и английски език (и китайски за най-смелите)...
Книгата "Етюдите на София-десет години в кадри" на фотографа Иван Шишиев запечатва едни от най-интересните и впечатляващи хора, места и събития в столицата ни през последното десетилетие. Вече има публикувани над 18 хиляди кадъра, които разказват какво се случва в София и България. Публикувал е и снимки от Ирак, Албания, Киргистан,..