„Специалност „Книга, илюстрация, печатна графика“, отбелязва 10 години от обособяването на програмите си в магистърски курс на обучение. Това е и поводът за изложбата в галерия „Академия“, която може да бъде разгледана до 27-ми ноември.
Какво събира и какво показва тя, разказва асистент д-р Капка Кънева, която е част от екипа на катедра „Книга, илюстрация, печатна графика“:
„Специалността се разви добре, като запази качествените добри традиции в сферата на професионализма в областта на книгата, но през годините добавя и добави към тях, най-актуалното, присъщо на нашето ежедневие – начинът по който живеем и по който общуваме с книжните издания днес.“
Тя изрази благодарност, че е имала възможност да учи точно тази специалност. „Най-хубавото е, че това е една реална специалност, която наистина подготвя професионалисти, необходими на нашето общество“, допълни ас. д-р Капка Кънева.
Тя посочи още, че през този десетгодишен период, в катедрата са се дипломирали над 80 души, освен това диапазонът на дисциплините които се изучават в катедра „Книга, илюстрация, печатна графика“ е изключително широк. Изложбата „10 години „Книга, илюстрация, печатна графика“, дава обширен поглед върху развитието на тази специалност от самото начало до днес.
Чуйте повече в интервюто на Катя Василева с асистент д-р Капка Кънева
Харчат ли децата джобните си с мисъл, колко джобни стигат на един ученик на ден и още за ролята на финансовата грамотност в училище с Мира Кръстева от „ Финансова грамотност с Мира “: "Всичко зависи от нуждите, но с възпитателна цел, някои неща работят, някои - не. Първо трябва да познаваме децата си, доколко са наясно със семейния бюджет и как..
Шестият сезон на сезон на ученическото доброволческо състезание „ Купата на героите ” започва. "Купата на героите" е ученическо доброволческо състезание, в което деца и младежи между 1 и 12 клас създават доброволчески клубове и инициативи, за да променят училището, квартала, общността и града си. Още информация за състезанието, както и инструкции за..
Арт проектът The Sofianer ще отпразнува Деня на София с нова изложба в периода 11–24 септември 2025 г. в градинката пред Народния театър в столицата. Входът е свободен. Откриването е на 11 септември от 18:00 ч. Участие в нея ще вземат над 40 съвременни художници. Подробностите - от Бистра Иванова от МултиКулти и двама от художниците, чиито..
Радио София - на 18 ! Заочваме с последния гост от вчерашното Радиокафе , Кристиян Илиев - тенис турнирът ни тогава още не бе завършил и резултатите не влязоха в световните осведомителни агенции, затова - ето ги тук: "Едва ли е изненада - Мартен Роберто бе на финал с Александър Нейчев и направиха мач като на "Ролан Гарос". Мартен е двукратен..
Какво е най-важното за ул.Славянска, по която се разхождаме радиофонично днес? Тя свързва Народния театър с гробницата на Княз Александър. Започваме от сградата на Народния театър и името с което я свързваме е проф.Шишманов - министър на Просвещението. В края на 1906 сградата е готова и театърът е открит в януари следващата година. Защо сградата е..
Питанки по историческото минало на Копривщица намират отговор в новия проект за Дигитален център "Копривщенският микросвят в българската и световна култура", създаден с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура". Слушаме Светлана Мухова от Дирекцията на музеите: "В една от стаите ще представяме видеа на традиционни копривщенски гозби, в друга -..
Симеон Велики ръководи Първото българско царство 34 години. При неговото управление границите на държавата ни се простират на три морета – Черно, Бяло и Адриатическо. Страната ни е най-голямата сила в цяла Източна Европа, а царуването му, както всички знаем от училище, се определя от историците като “Златен век на българската книжнина и..