Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В новата рубрика "Агентите на Елмира" с експерта по недвижими имоти Анас Хамид:

Как да разпознаем имотните измами

Снимка: Радио София

В  Късното шоу по Радио София, стартира рубриката „Агентите на Елмира“.
 
В нея ще се запознаваме с хора, експерти в различни сфери, които ще споделят своя опит и знания.

Първият агент, гост в новата рубрика бе Анас Хамид, който от четири години работи в сферата на недвижимите имоти, брокер в една от най-големите агенции в България, а от известно време е ръководител на екип и офис на агенцията. Анас разказа,че харесва професията си, защото е динамична и всеки ден се запознава снови хора, откриват се нови възможности.

 „Ние сме постоянно по улиците, показваме, обикаляме, помагаме на хората да осъществят мечтата да си купят дом, съдействаме и на наши бизнес-клиенти, които чрез нас купуват или продават бизнес имоти“, посочи Хамид.

 Една от функциите, които той изпълнява е, че обучава нови хора. 

Разказа, че най-важната част от обучението е, да има яснота в целта на бизнеса: “Най-важното за мен е да знаят, че нашата работа е свързана с това да помогнем на хората да закупят или продадат нещо, и че в резултат от тази помощ която им показваме, ние получаваме доходи“, поясни Анас Хамид и допълни, че когато клиентът е доволен и те препоръчва те и усещаш, че си свършил нещо много полезно.

Актуална тема, която избрахме да коментираме е темата за имотните измами – какви са те, за какво трябва да внимаваме, когато наемаме или купуваме жилище:

Първото нещо, което експертът посочи е да внимаваме с кого говорим, дали човекът срещу нас наистина е собственикът, ако той поиска да вземе депозит от нас, дали е собственик, или дори, дали представлява агенцията.
Да сме внимателни имотът да няма възбрани, тежести и ипотеки, или пък, ако ги има, важно е да бъдем запознати с това и да се мине по канален ред за заличаването им, преди самата покупка. Важно е и това всеки документ да бъде внимателно прочетен, подчерта още той.
Как можем да проверим една имотна история:

Нужно е да говорим директно със собственика. Всеки един собственик би трябвало да пази архив за закупения имот. Най-често такива документи се пазят, смята експертът. Там е описано кога е закупен имотът, кой е бил собственик преди тях, как е придобит. Това са т.нар. Нотариални актове. Когато ги няма като опция, те могат да се вземат от Агенцията по вписванията. „Това е публичен регистър. Всеки един човек може да отиде с едно заявление, подава го, описва актовете които му трябват и му се дават на момента“, обясни Анас Хамид.

Чуйте още интересни аспекти от разговора на Елмира Джома с експерта по недвижими имоти Анас Хмид – за покупките „на зелено“, какво трябва да знаем за на пръв поглед апетитните сделки, как трябва да подходим към плащанията и други полезни съвети на експерта.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Незаконно сметище тормози жителите на гр. Елин Пелин

Битови отпадъци, строителни материали и автомобилни части - съставът на едно от нерегламентирано образувалите се сметища в град Елин Пелин. Местоположението на изхвърлените ненужни материали се оказва в покрайнините на обработваема площ. В близост до сметището има съмнителни постройки, с охраняващи ги кучета. Пред Радио София кметът на община..

публикувано на 28.11.24 в 17:55

Младежи ще се борят с фалшивите новини в новаторския проект MediaWise

Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..

публикувано на 28.11.24 в 16:56

Защо Младежкият конкурс за нова песен е нужен на младите музиканти и публиката?

Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите .  Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..

публикувано на 28.11.24 в 16:07
Албена Ненкова с книгата(-те) в ръце

900 страници за подаръците е "книгата на живота" на Габриела де Лука

Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ  може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..

публикувано на 28.11.24 в 14:54

Евгения Кринчева-Jenyka представи нови песни, записва без умора

В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..

публикувано на 28.11.24 в 13:36

Актуализацията на бюджета на София отпадна от дневния ред на СОС

Промяната на бюджета на Столичната община за 2024 г. не бе разгледана на днешното заседание на Столичния общински съвет. Това е втори пореден опит докладът да бъде гласуван, след като на предходната сесия от коалиция „ГЕРБ-СДС“ посочиха, че не са запознати с него. Днес аргумент на общинските съветници от групата бе липсата на политически..

публикувано на 28.11.24 в 13:14
Лудмила Атанасова от Фондация Bcause

Щедрият вторник като контрапункт на Черния петък

Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..

публикувано на 28.11.24 в 12:16