Ясен Антов е създателят на журналистическото дружество "Пътешествия и туризъм”. Анна Драганова говори за него:
"Дружеството обединява журналисти, които са пътували и представят свои колеги тук. Ясен е допринесъл много за популяризирането на туризма и създател на нашето дружество.
Тези журналисти допринасят за разбирателството между различните хора и държави. Ставаш по-ларж и по-невзискателен в добрия смисъл. Днес можеш да отидеш навсякъде виртуално, но е съвсем друго да го видиш със собствените си очи.
Трябва ни любопитство и много енергия."
Соня Алексиева, член на дружеството, разказва за самия Ясен:
"В 1954 се създава Международната федерация на туристическите журналисти, българската секция е основана от Ясен Антов. Завършил е "Дойче Шуле" и Право в СУ. Много важно е преживяването му във в-к "Ехо", създаден от него, трети по тираж седмичник. Зам.-гл.редактор и гл.редактор на "Стършел" и "Поглед". Като дългогодишен автор на "Гъливер" в РФИ-София става носител на наградата на фестивала "Осмата муза" от 2003."
"Накъдето ми видят очите" е обявена за книга на столетието в конкурса за Вазов. "С лодка по Дунава", "С чадър и пижама през Хималаите", "Приключения: книги" - в нея са синтезирани най-важните му творчески послания, като: "искаш ли да направиш добро на дете, хвани го за ръка и го заведи в книжарница".
Слушаме и гласа на Ясен Антов, разказващ за преживяването му в Париж, когато заедно с него крачи и една песничка ("дълго време след като поетите ги няма, песните им остават")
Б.р.: От Яската, както го наричахме всички, които работехме с него, остава сладкодумието му. И да е за нас вечният Гъливер.
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото:
„Не е измислица морето и щастието съществува“. Ако тази строфа ви се падне в късметче към кафето без да е споменат автора, да знаете, че той е Христо Фотев, създателят на едни от най-четените, рецитирани и цитирани любовни стихотворение в съвременната българска поезия. „Светлите безумства“ на влюбванията му довеждат до три брака и любовен..
"Читателските практики в България 2006 – 2022 г." е социологическо изследване под научното ръководство на проф. Александър Кьосев, който го представя в ефир: "Корабът потъва бавно" по отношение на четенето на хартиен носител. Но само четене ли е общуването с електронните носители? Изследването е за четенето в свободното време, не за..
Мария Тарашманова представя " Карта пътеводител на България" - всичко, което трябва да знаем за най-доброто преживяване в България и обновяване на новите най-популярни туристически обекта в страната: "Наблягам на местата в България, които са суперкрасиви. Желанието ми е повече българи и чужденци да открият не само популярните дестинации...
Най-модерните постижения на човечеството и иновации в един екстремен свят – нашия. Това ще предложи 11-ото издание на ежегодния международен форум за иновации Innovation Explorer, което ще се проведе в София на 25 февруари . Сред темите в програмата на събитието изпъкват: екстремни климатични бедствия, екстремен изкуствен интелект,..
В последното издание на "Форум" за тази седмица Елена Пъневска провокира коментарната двойка доц. Наталия Футекова и Ангел Георгиев по следните новини и теми: Продължава да тече вторият етап на Националната АНТИСПИН кампания , в цялата страна се организират образователни беседи в училищата, обучение на младежи, разпространение на информационни..