Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 6 и 7 октомври

Фестивалът "RetroVerse" ще се проведе в сърцето на София

Снимка: Fb/retroverse

Най-дългоочакваният музикален ретро фестивал "RetroVerse" ще стартира на 6-ти и 7-ми октомври 2023 г. Той връща заряда на 90-те години с някои от най-емблематичните групи за онова време. Специални гости на събитието ще бъдат C-Blocк, Tehnotronic и Hot chocolate!

В предаването "Добър вечер, София" бе разговорът с един от вдъхновителите и организаторите на събитието - Янислав Енчев.

"Идеята  да направим нещо по-широкомащабно, за да задоволим всички вкусове. Затова "разтеглихме" фестивала в 2 дни, за да успеем да поканим най-любимите артисти. Имената им са коментирани от нашия екип, както и от експерти по темата – кои са най-добрите, най-популярните и най-желани в България, оказа се, че са много и започна сериозна борба да открием тези артисти от 90-те", посочи той.

Артистите са общо 14. Организацията и подготовката свързана с тяхното участие на фестивала е отнела над 4 месеца, разказа Янислав Енчев.

Той посочи, че София заслужава да има такъв форум, тъй като в други градове има подобни фестивали свързани с музиката на 90-те, но в столицата от години няма.

"Това беше един от мотивите ни да се концентрираме по-сериозно в София и да направим по-сериозно нещо за столичани и гостите на града. Затова избрахме една много подходяща според нас локация, в топ центъра на града, където има прекрасни условия за провеждането на подобен фестивал", поясни Енчев.

В програмата ще участват известни български изпълнители, които ще подгряват публиката. Сред тях са легендарният диджей Марти Джи, дует Expose, Румънеца и Енчев, които след петгодишно прекъсване ще зарадват публиката с нови хитове.

Ще има атрактивно афтър парти, чрез което внимателно подбраният терен в центъра на София ще се превърне в едно огледало на 90-те.

"Ще декорираме целия терен в деветдесетарски дух, с много различни зони и няколко мини свята в самия фестивал - декорирани входни арки, чрез които буквално влизате в света на 90-те", уверяват организаторите.

Още подробности за програмата на фестивала "RetroVerse" и за любимите групи и артисти от 90-те, които ще ни радват през двата  фестивални дни, чуйте  от разговора в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Граждани се включиха в обновяването на осветлението в район "Студентски"

Ново светодиодно соларно парково осветление реализира екипът на столичния район "Студентски" в 4 междублокови пространства. "Ограничените бюджетни възможности на районната администрация води до търсене на нестандартни решения, някои от които са доста приемливи – коментира пред БНР- Радио София районният кмет Петко Горанов . – Със собствени..

публикувано на 13.08.25 в 17:42

Данните в "MedicinePrice" се актуализират в реално време, мобилното приложение ще остане безплатно

Новото мобилно приложение MedicinePrice , което показва цените на лекарствата в левове и евро, е част от електронното здравеопазване в България и то ще остане безплатно, защото е разработено от държавен орган. "Приложението е създадено от Националния съвет по цени и реимбурсиране на лекарствените продукти (НСЦРЛП) с основната цел да..

публикувано на 13.08.25 в 16:50

Дебютният албум на Невена Пейкова е с 13 песни, включително и дует с Нели Рангелова

Певицата Невена Пейкова бе гост в предаването "Добър вечер, София", за да разкаже за своя дебютен албум, озаглавен "Само ти". “Имам много песни, но за пръв път реших да направя албум, вече като само продуциращ се изпълнител“, съобщи тя пред Радио София. Защо след години кариера, едва сега идва дебютен албум? “Всъщност, той се..

публикувано на 13.08.25 в 16:09

Петър Дишков: Стопанисваните гори са по-устойчиви на вредители и на пожари. У нас липсва политика за сектора

Дървопреработвателният бранш в България е в колапс, алармират от бранша. Производството през 2024 г. е достигнало рекорден минимум, а през 2025 г. ситуацията ще се влоши допълнително, заради множеството пожари в страната. Според експертите бушуващите огнени стихии се дължат на трайното застаряване на голяма част от българските гори, натрупването..

публикувано на 13.08.25 в 15:26

Музика, спорт, наука и каузи в четвърти софийски младежки фестивал

Sofia Summer Fest кани жители и гости на София този уикенд (16 и 17 август) да посетят Младежки фестивал с "музика, движение, каузи и вдъхновение". Готов ли си за лятното събитие, което ще събере в сърцето на София? Това е четвъртото издание на фестивала My Sofia. Youth with causes / "Моята София. Младите с каузи" и е..

публикувано на 13.08.25 в 14:50

Копривщица ще отбележи традиционните Дебелянови поетични дни

Традиционните  Димчови дни   се провеждат всяка година  в Копривщица през месец август. Тази година те ще бъдат отбелязани на 16 и 17-и август (събота и неделя).  Повече разказа пред Радио София Делка Гугова - уредник на къща-музей “Димчо Дебелянов”.   “На Дебеляновите поетични празници, традиционно се събират много хора в бащиния дом..

публикувано на 13.08.25 в 13:55

Археологическият музей показва "Блясъкът на елинистичното злато"

Изложбата „Блясъкът на елинистическото злато. Повелителят на Сакар“ беше отрита в Националния археологически институт с музей при БАН (НАИМ-БАН) . Посетителите ще могат да видят уникални находки от тракийско погребение, разкрито в землището на с. Капитан Петко войвода, община Тополовград. Експозицията ще остане в София от 13 до 17 август. Сред..

публикувано на 13.08.25 в 13:26