Кола на Домашния социален патронаж към Община Самоков падна в реката от моста при самоковското село Бели Искър, по пътя към Самоков, съобщи БТА.
На мястото е полицейски екип, а по-рано е имало и екипи на "Спешна помощ" и "Пожарна безопасност и защита на населението".
От полицията уточниха, че е получен сигнал за възникнало пътно транспортно произшествие - паднал автомобил в реката от моста преди село Бели Искър. Колата е пътувала от село Говедарци в посока Самоков.
На завоя обаче водачът е загубил управление, помел металните ограждения на моста и паднал по таван в реката. Пожарникарите са извели пострадалия водач, който е бил във видимо добро състояние, но с болки в кръста.
Мъжът е транспортиран до Спешния център за преглед и оказване на медицинска помощ.
Водачът е 77-годишен мъж, пробите му за алкохол са отрицателни, уточняват от полицията.
От 14.00 до 20.00 ч. днес е ограничено движението на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите "Тракия“, "Хемус“ и "Струма“, само в посока София, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура“. Няма да се ограничава преминаването на моторни превозни средства (МПС) над 12 тона от София в посока Бургас по АМ "Тракия“, "Хемус“ - от..
През следващите месеци пътна полиция ще следи с повишено внимание поведението на пешеходците, обяви главен инспектор Лъчезар Близнаков във връзка с влезлите в сила по-строги правила. Те включват забрана за ползване на телефон при пресичане на пешеходна пътека. Все още няма данни за глобени по новите правила: "Всички пешеходци трябва да знаят, че..
В 10:30 часа ще бъде открита Алея на книгата в София. Есенният книжен панаир ще бъде разположен в парка пред Националния дворец на културата и по пешеходната част на бул. "Витоша". Над 150 български издателства ще се представят в 61 шатри, а програмата традиционно предлага премиери на нови книги, срещи с писатели и литературни четения.
Световното първенство по събиране на отпадъци се проведе в столичния парк “Дамян Дамянов“ на 30-ти август. Голямата награда за победителите е петдневен престой в Япония, където предстои да премерят сили заедно с останалите участници от други страни. Именно в Япония през 2008г. възниква този нов спорт, „SpoGomi”, комбинация от първите срички на..
Глобиха в максимален размер от 5000 лв. фирмата, наета за изграждане на новата ограда на 11 ОУ “Св. Пимен Зографски” в ж.к. ”Дианабад”, съобщи кметът на район "Изгрев“ д-р Делян Георгиев. След изненадваща проверка от страна на служители на районната администрация и констатирани нарушения при изпълнение на проекта, Столичният инспекторат е наложил..
На 6 септември 2025 г., от 20.00 ч., на откритата сцена на площада пред Патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски“ ще се състои "Галаконцерт на българския талант“. Той се провежда с подкрепата на Столичната община и е подарък за всички българи – по повод Деня на Съединението. В 11.00 часа днес зам.-кметът в направление "Образование, култура и..
Апелативният съд потвърди постоянния арест на 18-годишния Валентин Асенов, който на 14 юли предизвика катастрофа с един загинал и един пострадал. Тежкият пътен инцидент, при който мощният автомобил на Асенов се заби челно в АТВ, стана в столичния квартал "Христо Ботев". Според магистратите има достатъчно данни, че обвиняемият, който е бил под..