Той разказа за тридневния форум за анимационно кино в Букурещ с присъствие на продуценти от цяла Източна Европа и дистрибутори в тази сфера.
"Успяхме да поканим изключително много кинотворци от Словения, Хърватска, Румъния, Северна Македония, които разбраха за нашата платформа и бяха много впечатлени и отбелязаха, че в нито една от техните страни няма такъв проект", сподели той.
Като гледахме как презентират проектите си и технологиите, които използват, оказа се, че анимацията е един изключително скъп продукт с филми на световно ниво, допълни Спасов.
"В късото кино направихме силно впечатление", посочи още той.
Въпреки че сезонът не е толкова сгъстен, анимационното кино живее свой живот.
На 22 ноември от 19:30 ч. ще стартира новата програма "Истории от бекстейджа", в която ще има два български акцента. Филмът „Антракт“ на Мартин Динков е показван и преди, защото филмът е специфичен и без аналог в нашето кино. Другият филм е "Прослушване" на Мария Бобева. Заснет е в Холивуд, но криейтив екипът е български. Разказва историята на емигрантка и трудностите, с които се сблъсква тя, посочи Юлиан Спасов.
"Бекстейджът е много символично място във всички сфери на изкуството. Там винаги ври и кипи и се случват неща, които влияят на сцената, но ние никога няма да разберем какви са те, отбеляза още Спасов - Ако зрителят иска добра игра, то тя минава и през твърда режисура, което показва как се развива един актьор. Има ли граници, които не трябва да се прекрачват и ако те не бъдат преминати, дали ще се изгради актьорът, който вече може да излезе и да разсмее или да разплаче всички."
Специален гост на събитието ще бъде актьорът Николай Сотиров, който изпълнява главната роля в "Антракт", тъй като режисьорите на двата български филма живеят в чужбина.
Програмата "Истории от бекстейджа" ще се излъчи и в Бургас, Благоевград и Пловдив.
Подробности може да видите на страницата на "Кинематограф".
Още интересни аспекти от разговора с Юлиан Спасов, чуйте в звуковия файл. С него разговаря Яна Спиридонова.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..