Уникалният певец Тома Здравков бе гост в предаването "Добър вечер, София", носейки ароматен полъх от Родопите, за да разкаже за добрите новини, добрите поводи и новите проекти, които го водят "Напред" в професионалния му път.
"Това е хубавото в правенето на музика, че ако не ти харесва песента… можеш да се занимаваш с нещо друго, каза той по повод новата си песен "Напред". Тя имаше много работни заглавия – трябваше да се казва "Скачам" или "В огъня", да изразява нещо, свързано с приятелството, но реших да е "Напред" - дума, която е символ на действието. Песента е за приятелите, за хората, които знам, че са малко, защото в днешно време приятелството е лукс, също като материалния свят, в който живеем и много обичаме да се сравняваме с другите – кой какво има и какво няма. Когато никой няма нищо, тогава си личи истинското приятелство", споделя Тома Здравков.
Музиката и основата на текста са сътворени от самия него, но лириката е с редакцията на Румен Гайдев-Гаро, автор на много хитови песни.
Разкрива, че е щастлив да споделя творческите си мигове с момчетата от своята група – Ванката, Жоро, Ненчо и Стенли - "хора, които имат отношение към музиката и са добри в това, което правят".
Въздействието на една песен се усеща особено силно в емоцията от живата среща, смята певецът. Моментът, в който се срещаш с публиката – това е тръпката, това е да си музикант и смисълът на всичко, невидимата връзка с нея те прави най-щастлив, споделя с вълнение той.
"Ние, рокаджиите, изначално не се стремим да правим музика за масовката. Нашият жанр винаги е бил за хората, които съвсем съзнателно ще изслушат парчето, ще се асоциират с него", поясни Тома Здравков.
Чуйте откровения разговор на Яна Спиридонова и един разказ в много нюанси за живота и емоциите в музиката.
Днес ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност. Изолирани слаби превалявания ще има само в планините, съобщиха от НИМХ. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°, в София – около 30°. В планините ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на..
Отново фокусираме вниманието си върху децата в риск. България е с най-високи показатели сред страните в Европейския съюз относно децата, които живеят в риск от бедност у нас. Разговаряме с представители на Семеен център “Яко детство“, където използват хибриден модел на работа, за да помогнат на тези деца. Как реално този подход допринася..
Блок 58 в Студентски град е една от многото сгради в столичния район "Студентски“, в която се помещават общежития. В последните години многоетажната сграда претърпя ремонти дейности, благодарение на които помещенията придобиха модерен облик. Конфликт на интереси обаче предизвика въпроса: "Кой е редно да обитава общежитията във вход А на блок..
Читалището е типично българска обществена инициатива с учебно-просветителски функции, която има световно културно значение. През 2017 г. е вписана в Регистъра на ЮНЕСКО за опазване на добрите практики и нематериалното културно наследство. Първото българско читалище, наречено "Еленка и Кирил Д. Аврамови" е основано 1856 година в град Свищов по..
Стартът на политическия сезон у нас безспорно предвещава високо напрежение, коментира пред Радио София социологът от Алфа Рисърч Павел Вълчев. "По този начин беше дефиниран и от премиера, и от президента. Виждаме много сюжетни линии, по които може да се каже, че има високи нива на политическо напрежение. Доколко това напрежение ще доведе до..
Служителят на Центъра за градска мобилност Иван Алексенко, който след спор за поставена скоба нападна двама мъже в центъра на София, остава окончателно в ареста. Софийският градски съд потвърди мярката му за неотклонение "задържане под стража" по обвинение, че е нанесъл лека телесна повреда на повече от едно лице. В мотивите си..
Радио София ще отпразнува своето пълнолетие на 13 септември (събота). В предаването “Радиокафе“ ни гостува един от най-активните инициатори и автор на идеята за празника, DJ Мартен Роберто, който с много вълнение и настроение заяви: "Това, което предстои на 13 септември, е нещо, което принадлежи на сто процента на целия екип на Радио..