Днес се сбогуваме с обичания български актьор Светослав Пеев, който почина на 27 февруари на 84-годишна възраст.
Поклонението е в Сатиричния театър "Алеко Константинов" от 11:00 ч. до 12:30 .
Президентът Румен Радев изрази съболезнования по повод кончината на актьора.
"Почитателите на театъра и киното завинаги ще помнят чувството, с което Славчо Пеев играеше, както и неговия интелект и пословичната духовитост - заявява Румен Радев. - Като една от емблемите на сатирата той и неговият достоен принос заслужават подражанието на младите творци и най-високо уважение от всички нас."
Голям пожар в столичния ж.к. "Свобода". Димът се вижда от центъра на града. По данни на БНР гори автокъща с няколко халета. Няма пострадали или опасност за близки сгради. Пред БНР старши комисар Веселин Гетов, началник на пожарната в София, сподели: "Обхваната е метална конструкция, предназначена за автосервизно обслужване на леки автомобили...
От 10 септември към екипа на Столичната община се присъединяват двама нови заместник-кметове - Георги Клисурски и Стефан Дъров. Никола Лютов остава на длъжността си зам.-кмет направление "Обществено строителство". Георги Клисурски поема ресор "Финанси и здравеопазване". Стефан Дъров ще бъде назначен за заместник-кмет по направление "Правен и..
Заради катастрофа тази сутрин е затворен за движение участъкът от пътя София - Варна между Севлиево и Балван. Сблъскали са се автобус и лек автомобил. От полицията съобщиха, че е загинал шофьорът на леката кола. В момента колите изчакват на място, предаде кореспондентът ни Велина Махлебашиева.
От 14.00 до 20.00 ч. днес е ограничено движението на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите "Тракия“, "Хемус“ и "Струма“, само в посока София, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура“. Няма да се ограничава преминаването на моторни превозни средства (МПС) над 12 тона от София в посока Бургас по АМ "Тракия“, "Хемус“ - от..
През следващите месеци пътна полиция ще следи с повишено внимание поведението на пешеходците, обяви главен инспектор Лъчезар Близнаков във връзка с влезлите в сила по-строги правила. Те включват забрана за ползване на телефон при пресичане на пешеходна пътека. Все още няма данни за глобени по новите правила: "Всички пешеходци трябва да знаят, че..
В 10:30 часа ще бъде открита Алея на книгата в София. Есенният книжен панаир ще бъде разположен в парка пред Националния дворец на културата и по пешеходната част на бул. "Витоша". Над 150 български издателства ще се представят в 61 шатри, а програмата традиционно предлага премиери на нови книги, срещи с писатели и литературни четения.
Световното първенство по събиране на отпадъци се проведе в столичния парк “Дамян Дамянов“ на 30-ти август. Голямата награда за победителите е петдневен престой в Япония, където предстои да премерят сили заедно с останалите участници от други страни. Именно в Япония през 2008г. възниква този нов спорт, „SpoGomi”, комбинация от първите срички на..