"Топлофикация София" е депозирала намерение да доставя за новия ценови период от 1 юли топлинна енергия на цена от 97,78 лева за мегаватчас (MWh) без ДДС, съобщава БТА. Предложената цена е с 29,11% по-ниска спрямо сегашната цена, която е 137,93 лева за MWh. Това се посочва в заявление на топлофикационното дружество до Комисията за енергийно и водно регулиране, цитирано от агенцията.
От дружеството допълват в заявлението си, че през 2023 г. са произведени 4 385 812 MWh топлинна енергия, което е със 7% по-малко от планирането за ценовия период. Като причина за това се посочват климатични фактори.
"Топлофикация Плевен" предлага в заявлението си цената на топлинната енергия да стане 56,10 лв/MWh от 1 юли, като в момента цената е 96,94 лв./MWh, което е с 42,13 на сто по-ниска спрямо настоящата.
От "Топлофикация Бургас" обаче предлагат да продават горещата вода за 118,52 лв./MWh, като в момента е 95,20 лв./MWh, като в случая увеличението е с 24,50%.
Топлофикационното дружество във Велико Търново предлага за предстоящия ценови период да продава гореща вода за 331,83 лв/MWh, като в момента е 131,82 лв/MWh, което означава, че предлаганото увеличение е с 60,27 на сто.
Заявление за цени от 1 юли са изпратили до КЕВР и от ЕВН "Топлофикация Пловдив", но данните в него са поверителни. В края на март от дружеството съобщиха, че според тяхната калкулация крайната цена на топлинната енергия за клиентите на "ЕВН Топлофикация Пловдив" би се променила с 13 процента - на 156,94 лева за мегаватчас от следващия регулаторен период.
При "Топлофикация Перник" и "Топлофикация Сливен" данните също са заличени в заявленията им.
БТА уточнява, че обикновено КЕВР прави корекции на ценообразуващите елементи на всички дружества, като прилага общ подход. Предстои да се проведе и обществено обсъждане по темата.
Окончателното си решение за цената на парното и топлата вода КЕВР ще обяви до 30 юни, като при постановяването му ще прецизира ценообразуващите елементи на база на актуалната информация към края на юни.
Към настоящия момент са изпълнени около 90% o т предвидените дейности по ремонта на Театър София , уточняват от Столичната община по запитване от БНР-Радио София. Оставащите дейности включват цокъл по фасади, вертикална планировка, довършване на камерната зала (монтиране на трибуни и платформа за хора в неравностойно положение), довършване на..
Перничани сведоха глави пред делото на Апостола на свободата Васил Левски. Общоградското поклонение по повод 152-ата годишнина от неговата гибел събра пред паметника му в центъра на Перник представители на местната власт, политици и граждани. Сред присъстващите имаше и стотици ученици. Сред официалните лица бяха областният управител Людмил..
БДЖ започва поетапно въвеждане на автоматите за продажба на билети. Първите устройства вече са достъпни на Централна гара София и гарите "Подуяне", "Захарна фабрика" и Перник. До средата на март 2025 г. автоматите ще бъдат активни и в останалите 24 гари, където са разположени. Всички автомати работят изцяло с електронни разплащания – с банкови карти и..
Във връзка с отбелязване на 152-годишнината от обесването на Васил Левски, от Столичната община предупреждават за промяна в организацията на движение около паметника на Апостола. До 20.00 тази вечер се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите, обслужващи мероприятието както следва: на..
Акция по сигнал за над 10 кучета, използвани за участие в боеве, беше проведена вчера в Перник. В нея са участвали служители на Общинската полиция, представители на Общинския приют за безстопанствени кучета и доброволци в приюта. На посочения адрес са намерени осем кучета, сред които и питбули. Част от кучетата са били в много тежко състояние и видимо..
В Софийския районен съд по-късно през деня ще се проведе първото заседание по делото срещу актьора Димо Алексиев, който беше хванат да управлява колата си в нетрезво състояние. 42-годишният актьор и телевизионен водещ беше заловен на 12 ноември 2024 г. около 00.20 часа да шофира лек автомобил марка „Субару” по бул. „Никола Мушанов“ в София с..
В София има над 1 млн. дървета и зелените площи са повече от 52% от територията на града . За да се подобрява тяхното качество и достъпност за хората, визията на Столичната община предвижда нови инвестиции в следното : • Увеличаване на интензивността и качеството на поддръжката за запазване на всички видове зелени площи и растителност чрез..