Красимира Ангелова е бизнес-ментор, ментор за личностно развитие, автор на книги, водещ на събития. Тя бе гост в предаването "Добър вечер, София“ и сподели свои разсъждения и съвети.
"Човек трябва да управлява своите мисли, идеи и желания, за да може да привлича наистина само доброто в живота си. Можем да го постигнем чрез манифестиране" - да материализираш нещата в живота си, това, за което си пожелал и помислил, да го видиш в своя реален живот", разкри тя.
"На мен много ми помогна благодарността. Първо започнах да си водя дневник за благодарност, след това създадох и такъв проект "Манифестиране чрез благодарност“, защото реално тя е най-бързият път към това да имаш нещата, които искаш – не говорим само за материалните неща, но да почувстваш спокойствие и щастие. Когато започнах, благодарих си за нещата, които ми се случват и които имам в живота си, че имам работа, семейство, деца и за нещата, които се случват в ежедневието. Тогава ми се промениха чувствата. На едни и същи ситуации, реагирах по различен начин", каза още менторът.
По думите ѝ, голямата промяна започва именно от промяната на чувствата. Осъзнаваш, че ти, единствено ти, можеш да избереш как да се чувстваш в ситуацията. (Нейните лични примери, може да проследите в разговора.)
Паник-атаките я тласнали да започне да търси себе си. Разказва, че е търсила възможности, сама да се справи с тези ситуации.
"По пътя на търсенето, тръгнах към моето личностно израстване и разбрах, че всяка една болка в живота, всяка промяна, която идва изневиделица, е като трамплин към други възможности, които да развиваме и усъвършенстваме за себе си."
В този период Красимира Ангелова се посвещава на различни курсове и програми, с които да помага, след което разбира, че нейната мисия е започнала да се променя.
"В различните години на нашия живот, ние имаме различна мисия, тогава е бил моят преход", поясни тя.
Нужна е медитация 7-10 минути. Ще идват много мисли за задачите, които трябва да свърши човек, но с времето мислите изчезват. Медитацията се получава с търпение, постоянство и с дишане. С фокус върху дишането забравяме за мислите, пояснява Ангелова.
"Защото когато сме здрави, щастливи и пълноценни – не сме в бърнаут, не сме в паник-атаки, тогава сме продуктивни и можем да бъдем полезни за себе си и за обществото", категорична е тя.
Чуйте още аспекти в разговора на Крис Илиев и Деси Попова в звуковия файл.
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..