Тя бе гост в предаването "Добър вечер, София" и представи себе си така:
"По душа съм художник, по образование не, но изкуството го носим в себе си."
Рисува от съвсем малка
"Бях около 5-6 годишна, седях и рисувах с часове. На около 11-12 годишна възраст започнах да рисувам икони. Това мое хоби прерасна в голямо желание да уча "Иконопис", но майка ми, която е юрист, ме насочи към една по-сериозна професия и това си остана една моя мечта и химера да продължа да се занимавам с изкуство", разказва Надежда Вишева.
Докато учи, за известно време прекъсва рисуването, след това заминава за Гърция.
"Тогава реших, че е време отново да се обърна към това, което най-много обичам да правя, което ми дава свобода и себеизразяване и отново започнах да рисувам като хоби. То все още е хоби, но се надявам един ден да имам щастието да направя изложба със собствени творби", споделя тя.
Живот в Гърция
"Когато заминеш за чужбина го правиш главно поради 2 причини – едната е работа, другата –любов. Моят живот е свързан винаги с любовта, така че тя беше причината. Бях на 21, влюбих се в Гърция и беше невероятен период от живота ми. Времето, което прекарах там много ме промени, бяха много хубави години", разкри още Надежда Вишева.
Доверчива към вътрешните си усещания и спонтанна в решенията си, там тя среща любовта и решава да остане. При научаването на езика среща известни трудности, но продължава да го учи съвсем сама. Започва работа в салон за красота, същевременно отваря и свой собствен. Дълго време се посвещава на латино танци, аржентинско танго.
"Това е може би другото нещо, което ми липсва откакто съм си в България, защото някак все не намирам време да стартирам отново. В Гърция имаше няколко школи, аз партнирах на бащата на сина ми, танцувахме много", допълни тя.
Популярност в интернет
Надежда Вишева е от хората, които се радват на широка популярност в социалните мрежи.
"Странно е да бъде разпознаваема от тийнейджъри и техните родители, които ми казват много мили думи, може би с времето се свиква. На този етап се концентрирам върху положителните страни, но понякога ми се иска да съм инкогнито, но когато ме спре някое дете и ме попита "може ли да се снимам с теб?" ми е приятно, че мога да го зарадвам", посочи тя.
"Преди да кача нещо в социалните мрежи винаги го обмислям – по какъв начин може да бъде разбрано и как ще въздейства на аудиторията, която ме следва. Смятам, че трябва да сме отговорни в това какво качваме в социалните мрежи и съдържанието, което избираме да покажем в нашия профил. Много от нас хаотично и прибързано качват неща. Хубаво е да имаш някаква стратегия и да следваш някакъв път – дали ще е свързан с изкуство или мода, според мен е добре да сме насочени към нещо", изтъкна още Вишева. Разкрива, че обратната връзка с последователите й помага да определи съдържанието на това, което иска да сподели.
"Мечтите са това, което ни определя и няма мечта, която да не можеш да постигнеш", категорична е тя
"Вярвайте в това, което искате, борете се и не слушайте околните", съветва младата жена.
Чуйте разговора в звуковия файл.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..