Тя бе гост в предаването "Добър вечер, София" и представи себе си така:
"По душа съм художник, по образование не, но изкуството го носим в себе си."
Рисува от съвсем малка
"Бях около 5-6 годишна, седях и рисувах с часове. На около 11-12 годишна възраст започнах да рисувам икони. Това мое хоби прерасна в голямо желание да уча "Иконопис", но майка ми, която е юрист, ме насочи към една по-сериозна професия и това си остана една моя мечта и химера да продължа да се занимавам с изкуство", разказва Надежда Вишева.
Докато учи, за известно време прекъсва рисуването, след това заминава за Гърция.
"Тогава реших, че е време отново да се обърна към това, което най-много обичам да правя, което ми дава свобода и себеизразяване и отново започнах да рисувам като хоби. То все още е хоби, но се надявам един ден да имам щастието да направя изложба със собствени творби", споделя тя.
Живот в Гърция
"Когато заминеш за чужбина го правиш главно поради 2 причини – едната е работа, другата –любов. Моят живот е свързан винаги с любовта, така че тя беше причината. Бях на 21, влюбих се в Гърция и беше невероятен период от живота ми. Времето, което прекарах там много ме промени, бяха много хубави години", разкри още Надежда Вишева.
Доверчива към вътрешните си усещания и спонтанна в решенията си, там тя среща любовта и решава да остане. При научаването на езика среща известни трудности, но продължава да го учи съвсем сама. Започва работа в салон за красота, същевременно отваря и свой собствен. Дълго време се посвещава на латино танци, аржентинско танго.
"Това е може би другото нещо, което ми липсва откакто съм си в България, защото някак все не намирам време да стартирам отново. В Гърция имаше няколко школи, аз партнирах на бащата на сина ми, танцувахме много", допълни тя.
Популярност в интернет
Надежда Вишева е от хората, които се радват на широка популярност в социалните мрежи.
"Странно е да бъде разпознаваема от тийнейджъри и техните родители, които ми казват много мили думи, може би с времето се свиква. На този етап се концентрирам върху положителните страни, но понякога ми се иска да съм инкогнито, но когато ме спре някое дете и ме попита "може ли да се снимам с теб?" ми е приятно, че мога да го зарадвам", посочи тя.
"Преди да кача нещо в социалните мрежи винаги го обмислям – по какъв начин може да бъде разбрано и как ще въздейства на аудиторията, която ме следва. Смятам, че трябва да сме отговорни в това какво качваме в социалните мрежи и съдържанието, което избираме да покажем в нашия профил. Много от нас хаотично и прибързано качват неща. Хубаво е да имаш някаква стратегия и да следваш някакъв път – дали ще е свързан с изкуство или мода, според мен е добре да сме насочени към нещо", изтъкна още Вишева. Разкрива, че обратната връзка с последователите й помага да определи съдържанието на това, което иска да сподели.
"Мечтите са това, което ни определя и няма мечта, която да не можеш да постигнеш", категорична е тя
"Вярвайте в това, което искате, борете се и не слушайте околните", съветва младата жена.
Чуйте разговора в звуковия файл.
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..
За седма поредна година Община Елин Пелин организира събитието "Спортист на годината“. Бяха излъчени победители в три официални категории - “Индивидуални постижения“ ,“Отборен спорт“ и “Спортист – любимец на Община Елин Пелин“. Златото в категория за индивидуални постижения грабна състезателката по художествена гимнастика Красимира Димитрова...
На 4 февруари ще отбележим Световния ден за борба с рака. През 2024 г. оценки на Световната здравна организация показаха, че през 2050 г. броят на диагностицираните случаи на рак в световен мащаб ще се увеличи с до 77% в сравнение с диагностицираните през 2022 г. По този повод през днешния ден се проведе и дискусия “Иновативни терапии и..