Денислава Велкова е млада и талантлива, популярна с качественото съдържание, което споделя в социалните мрежи. Познаваме я и от известен реалити формат.
При гостуването ѝ в “Добър вечер, София" тя сподели своята гледна точка за ползите и вредите в социалните мрежи, за влиянието, което те оказват върху качеството на живот, както и защо и кога могат да бъдат полезни.
Става популярна онлайн пространството в момента, в който осъзнава собствената си роля – да бъде пример на хора от всякакви възрасти.
"Трябва повече да внимаваш какво говориш, как се държиш, защото най-вече децата попиват. Ако трябва да съм пример за поведение, то не искам да е вулгарно. Правя шантави неща, забавни неща, защото е важно за мен да дам енергия на хората, за да се забавляват и да се усмихват. Ако поне на десет човека от цялата ми аудитория успея да оправя деня, аз съм си свършила работата", сподели тя.
По отношение на известността ѝ, заяви: "Не съм се борила за това, смятам, че не от всеки става инфлуенсър. Трябва да го носиш в себе си, а също и да притежаваш определени качества.
Денислава завършва образованието си в Америка, където прекарва 11 години от живота си. Там завършва средно и висше образование.
С днешна дата Денислава се е установила в България, но…
"От време на време, няма да ви лъжа – липсват ми Щатите, особено когато ми се налага да се боря с простотията тук. Но винаги съм обичала България. Където и да отидеш по света, ти винаги ще си емигрант, няма да си вкъщи."
Разказът и за строгостта в тамошната образователна система, може да проследите в разговора.
Тя развива и спортна кариера. Навремето нейната баба я хваща за ръка и отвежда в спортната зала. Но страстта към волейбола наследява от своите майка и леля, въпреки че мечтата и е леката атлетика, като индивидуален спорт.
"Спортът много ме изгради като човек - казва тя, споменавайки своя треньор Таня Гугова. - Спортът възпитава и дава дисциплина, която е от полза за цял живот. Без значение какъв е, те изгражда като характер, дава ти много. Има една обща култура, която прилагахме там и работеше тогава, но възпитанието идва и от родителите. Много вярвам, че детето е огледало на атмосферата вкъщи – как действа в училище, как разговаря с другите, е абсолютно огледало на отношенията вкъщи", категорична е Денислава Велкова.
Разкрива, че поддържа контакт с малко хора от Америка.
"Пораснах чисто житейски и осъзнах, че не са ми нужни много хора като приятели. В момента основната ми дейност са социалните мрежи, където не очаквах такъв наплив, може би защото с всяко нещо, с което се захващам, се подценявам много, не обичам да парадирам. Най-често правената ми грешка е да мисля за другите преди преди да помисля за мен", призна Денислава.
Чуйте още от разказа ѝ в разговора на Крис и Деси в звуковия файл.
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..
Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..
В края на седмицата адв. Николай Хаджигенов и Светлин Желев, за съжаление, трябваше да започнат коментарите с тема, която беше актуална в понеделник: Пореден жалък и неуспешен опит за избор на председател на българския парламент. Но техните разсъждения обхванаха още: В Пътна полиция се правят "реформи" – защо и за кого; "МВР се управлява..
Поезия на европейски поети ще звучи във вагоните и станциите на Столичното метро. Инициатива за поредна година е на Полския културен институт в София. Повече за инициативата разказа Яна Генова – зам.-кмет на Столичната община по културните въпроси. Тя посочи, че смисълът на кампанията е да привнесе литературата в нашия живот на градски..
Световнопризнатият български учен в областта на изкуствения интелект проф. д-р Преслав Наков беше основен лектор на форума "Up to GATE. Technology, Big Data & Beyond. 5 Years of Innovation” . Международното събитие събра в София учени и лидери в индустрията от цял свят, които дискутираха горещите теми, свързани с интелигентни решения чрез..