Актьорът сподели какво го е подтикнало да се захване с музика, че от малък намира своето вдъхновение в музикалния жанр.
"Това е първата ми любов, дори преди киното, преди да гледам “Цар Лъв“. През годините съм си мислил, че ако бях по-талантлив в музиката, първо щях да съм музикант, но така се случи, че съм актьор, който в пандемията реши, че иска да ходи на уроци по пеене при Мария Хубенова. Тя е прекрасна, вдъхна ми доверие, самочувствие и така повярвах в способностите си. Започнах малко по малко да рапирам, качих няколко клипа в Инстаграм, хората коментираха, че се справям добре и така продължавах да го правя", разказа той.
Вдъхновява го и ролята му във филма The Toxic Avenger на режисьора Мекън Блеър.
“В този филм аз играя психопат, който е и певец, изпях две песни в самия филм, много се запалих и реших, че наистина мога да правя собствени неща.“
С Мария Драгнева се запознават на снимачната площадка. Събира ги участието в клипа на “Ъпсурт“ – “Ослушай се“. Стават приятели и той споделя за музикалните си въжделения.
“Каза, че е започнал да рапира и е измислил нещо. Поисках веднага да изпраща. Когато получих въпросното демо, не можах да повярвам, че това е Юли - звучеше абсолютно професионално“, разказва Мария Драгнева, позната като “Мери Мафия“.
Венцислав Сейчев написва музиката и аранжимента на песента “Rain“.
“Страхотната музика много подсилва текста, и изпълнението на Мери е невероятно“, посочи Юлиан Костов.
Решава да бъде в стил хип-хоп, защото това е любимият му стил от малък, вдъхновен от Eminem, Dr. Dre и Snoop Dog.
Режисьор на видеото е Бойко Щонов, с което пресъздават работния процес по песента.
“Надяваме, че енергията, любовта и радостта, която имахме, докато правехме музика заедно, ще се види и в клипа“, казват Юлиан и Мария.
Целия разговор чуйте в звуковия файл.
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..
Историческа възстановка на живи картини от Априлското въстание в Северния парк с доц.д-р инж. Георги Маринов: "За съжаление малко е лошо времето, но това не ни пречи. Участниците са облечени и чакаме общината да реши точния час, чакаме да се посъбере малко публика, правим го за децата. Правим живи картини - първоначално селско ежедневие, нападение..