Актьорът Юлиан Костов гостува отново на екипа на предаването "Добър вечер, София“. Прекрасен повод за това бе премиерата на неговата втора песен "Gaia".
Гостът разказа коя е Гайя и с какво го е вдъхновила.
"Първоначалното заглавие на песента беше само "Home" (Дом). Но ми хрумна, че когато намериш своя човек, тя или той ще ти мирише на дом. Този лайтмотив не го бях чувал никъде, в никоя песен. Бях го написал, за да го изпея на български, но впоследствие го добавих към друг текст, в който бях описал моята Гайя. Гея – като богинята на земята, на природата, на плодородието, на женствеността, тоест, идеалната жена, която да олицетворява именно това, женското начало, с което мъжкото иска да се съедини. Исках да опиша връзката с този тип идеална жена", обясни актьорът.
По думите му, вдъхновението за всичко това го спохожда преди 2 години, в период на доста мрачни мисли.
"Написах песента преди две години, а преди година я записахме с Роби Николов, който е продуцент на музиката. Три-четири месеца по-късно манифестирах тази любов, за да я срещна и сега сме заедно, вече повече от година - твърди Юлиан Костов. - Посвещавам я на приятелката ми Мирела, но също и на всички влюбени хора и на тези, които тепърва ще открият любовта."
Песента “моли“ да има клип, а Юлиан Костов има супер идея как точно да се случат нещата, но…
"Зависи кога ще остане време и какъв бюджет ще трябва да заделя за това. На първо време бих искал хората просто да я чуят и се надявам да им допадне. В песента има смела искреност, сексуалност и романтичност, има и духовност, но на български език сякаш е по-трудно да се пее за тези няколко неща едновременно", коментира Юлиан Костов.
Защо на български е трудно да се направи “секси“ песен, сами ли поставяме ограниченията си? Планира ли актьорът Юлиан Костов да продължи да се занимава с музика?
Чуйте какво още каза той, пред Кристиян Илиев и Деси Попова и за фила "Триумф", който според списание "Ролинг Стоун" е в топ 10 в класацията на всички филми от фестивала в Торонто за 2024 година.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..