Безопасната и здравословна работна среда може да бъде защитен фактор за психиката, подчертава Световната здравна организация във връзка с Деня на психичното здраве, който отбелязваме на 10-и октомври. Тази година темата е посветена на менталното здраве на работното място.
Нездравословните ситуации, които представляват значителен риск за психичното здраве, включват дискриминация, тормоз, лоши условия на труд, неравенство, прекомерно количество работа, както и несигурност за работното място. 60 на сто от населението по света работи и затова са необходими спешни действия тези рискове да бъдат избегнати, отбелязват от СЗО.
По данни от 2019 година 15 процента от хората в трудоспособна възраст имат психично разстройство. А в световен мащаб 12 милиарда работни дни биват загубени всяка година заради депресия и тревожност, което води до 1 трилион долара загубена производителност годишно.
От ключово значение е правителствата, работодателите, както и организациите, които представляват интересите на служителите, да работят заедно, за да подобрят психичното здраве на работа, подчертава още СЗО.
Висш представител на Световната здравна организация подчерта във вторник, че маймунската шарка (mpox), независимо дали новият или старият щам, не е новият Covid-19, тъй като властите знаят как да контролират разпространението ѝ, предаде Ройтерс. "Ние..
Световната здравна организация обяви увеличението на случаите на маймунската шарка в Африка за извънредна ситуация за общественото здраве от международна значимост. Решението трябва да ускори достъпа до тестове, ваксини и лекарства в засегнатите райони...
"След появата на Covid 19 Световната здравна организация отчете 51% ръст на влошеното психично здраве". Това каза д-р Александрина Котова в епизод 21 на "Двете страни на монетата". Впоследствие 3 от 7 държави изравниха значението на менталното с..
Има належаща нужда от нови и иновативни антимикробни лекарствени средства, които да заменят тези, които стават неефективни заради широката им употреба. Това посочва Световната здравна организация в доклад по темата, оповестен тази седмица, предава БНТ...
123 хиляди деца в Европа и Централна Азия не са получили каквито и да били рутинни ваксинации, сочат последните данни за националното имунизационно покритие, които бяха оповестени от Световната здравна организация и УНИЦЕФ. Ваксинирането на децата по..
Авария остави от тази сутрин без парно и топла вода част от центъра на София, кварталите "Банишора", Зона Б-5, Зона Б-19 и част от квартал Зона Б-18, съобщават на сайта си от "Топлофикация-София". Очаква се топлоподаването да бъде възстановено до 8.30 ч...
Физическият факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" за пореден път отваря вратите си за всички, които искат да прекарат няколко интересни и ползотворни часа, вдъхновени от науката – ученици, учители, деца и родители, студенти и..
Акцент върху мисията на доброволеца и философията на доброто поставяме в предаването “Ритъмът на столицата“ в Деня на доброто - 13 ноември. В БНР-Радио София гостува д-р Ясен Цветков от Националната асоциация на доброволците в България..
Социалното министерство предлага премахване на заложения в Кодекса механизъм за определяне на минималната работна заплата в съотношение 50 процента от средната. За това алармира КНСБ в специална позиция. Според синдиката това поставя под въпрос..
Представяме книгата “Джон Атанасов – човекът, който изобрети компютъра“, която се появи на български език. Неин автор е Джейн Смайли. Доколко книгата е важна за българския читател, доколко показва един друг образ на Джон Атанасов, разказа ни..
САЩ са оптимистични по отношение на капиталите. По продуктивност са изпреварили Европа с около 35% . Старият континент е подложен на свръхрегулация и не се стреми към създаване на нов бизнес. Ние сме в капан. Това отбеляза в коментара си..
На 18 ноември, от 19.30 часа, в City Mark Art Center, Деница Серафим ще представи музикалния си проект "Пътят на пилигрима", с музика, вдъхновена от Ренесанса. Музикантите ще влязат в ролята на пилигрими и със своите старинни инструменти и костюми, ще..