Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ана Пападопулу - за киното, театъра и проблемите на съвремието

Актьорска среща: Крис Илиев и Ана Пападопулу
Снимка: Надежда Герова

Актьорска среща в петък вечер в предаването “Добър вечер, София“. Актрисата Ана Пападопулу гостува на Кристиян Илиев, който освен като радиоводещ, познаваме и от театралната сцена.

Тя разказа за своето начало в театралното изкуство, което се случва в ранните ѝ ученически години, когато започва да учи в театралната паралелка на 22-о средно училище, организирана от Николай Георгиев.

"Там се запознах с Ани Петрова – изключителен педагог, драматург и актриса, но в крайна сметка в единайсети клас се отказах да ставам актриса и се върнах в хуманитарната паралелка“, разказва акттрисата. Малко преди завършването на гимназията, тя отново среща Ани Петрова, която предлага да я подготви за кандидатстване.

"Тя си посвети лятото на мен и благодарение на Ани Петрова, аз се осмелих да кандидатствам в Академията и да стана актриса“, разказа Пападопулу. Приета е от първия път, на първо място и започва да учи в класа на проф. Стефан Данаилов.

"Важно е да срещнеш точните хора в точното време, а Ани Петрова ми бе пратена отгоре“, коментира актрисата.

Днес тя е сред най-известните и разпознаваеми актриси в България, участва и в набиращия популярност български сериал “Тревожност“, в който на фокус са наболели теми, свързани с нашето съвремие. В сериала Ани Пападопулу си партнира с друг известен актьор - Пенко Господинов. Когато режисьорът Илиян Джевелеков я кани да участва в сериала, Пападопулу приема без колебание.

“Когато започнахме да говорим за сюжета, нямах никакви колебания, защото темата е повече от актуална. Живеем в много стресиращо време, в което освен възрастните, които страдаме от високо ниво на тревожност, нашите деца също страдат.

Психологическата помощ не е регулирана в България. Не е нещо, за което се говори свободно. Трудно човек споделя, че има поблем и трудно се отпуска да потърси адекватна помощ. Тук идва и другият проблем, който и сериалът разглежда, а именно, че не знаем към кой специалист да се обърнем, дали той е адекватен и е в състояние да ни помогнем“, коментира актрисата.

Разказът й за заснемането на сериала “Тревожност“, за актьорството на сцената на Народния театър „Иван Вазов“ и за вълнуващия нов сезон, който предстои – чуйте в разговора на Кристиян Илиев в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Първо издание на Детски фестивал "Надежда" с арт работилнички и игри

Детският фестивал "Надежда" ще има своето първо издание в едноименния столичен квартал и ще зарадва малчуганите непосредствено преди първият учебен ден. Пред Общинския културен институт “Надежда“, до Метростанция “Хан Кубрат“, в събота (13 септември) от 15 часа и в неделя (14 септември) от 10 часа ще се проведе този своеобразен празник за..

публикувано на 12.09.25 в 17:40

НЗОК с полезна информация преди началото на учебната година

Какво трябва да направят за своето здраве учениците преди началото на учебната година? Общопрактикуващите лекари извършват профилактични прегледи на учениците и предоставят данни за извършени задължителни имунизации за възрастта. Вече е факт дигитализацията на този процес. Информацията за здравословното състояние на детето (ръст, тегло, обиколка на..

публикувано на 12.09.25 в 17:32
Снимки: Adecco Bulgaria

Работодателите прегръщат изкуствения интелект, но им свиди да инвестират в обучение на служители

Ново глобално проучване на Adecco Group показва, че компаниите по света продължават да възприемат изкуствения интелект (ИИ) като панацея за ускорена трансформация, но често прехвърлят тежестта върху своите служители. 66% от организациите очакват служителите сами проактивно да се адаптират към ИИ, а 32% изобщо не предлагат обучение за..

публикувано на 12.09.25 в 17:04

Зорница Трифонова: Образованието ни трябва да бъде осъвременено, и то цялостно

Българското образование има нужда от истинска реформа, а не от промени на парче , посочват в свое становище от Асоциация "Родители" . В предлаганите промени има редица притеснителни моменти – въвеждането на задължителен предмет "Добродетели и религии", ранното профилиране чрез прием в математически и природоматематически гимназии още..

публикувано на 12.09.25 в 16:14
Зорница Славова

Зорница Славова, ИПИ: Нямаме нужда от образование без цел и смисъл!

Българското образование е изправено пред системна криза. Слабите училища са навсякъде, обхващат голям брой ученици и са с хронично лоши резултати . Все пак няколко училища успяват да повишат средния си резултат по БЕЛ с повече от една единица за последните три години. Това показва нов анализ на Института за пазарна икономика (ИПИ),..

публикувано на 12.09.25 в 15:18

Празник за меломаните готвят Жлъч и Trombobby с голям концерт

За един изключителен концерт, който ще се проведе днес, 12 септември, свързан с появата на дългоочакван албум “Малко след“ - съвместна продукция на Жлъч и Trombobby, съобщи Мартен Роберто. "Албумът го правим повече от две години и всъщност е една много сбъдната мечта за мен, предполагам и за Жлъч. Включва десет песни. Отначало идеята беше да..

публикувано на 12.09.25 в 13:49
Борис Бонев

Борис Бонев: Ул. "Шишман" трябва да се предостави на пешеходците

"Спаси София" иска ул. "Цар Иван Шишман" да стане изцяло пешеходна зона и събират подписи за петиция. За два дни са събрали над 2000 подписа, днес продължават и на фестивала КвАРТал. "Когато имаш предизборна програма, трябва да спазваш обещанията. Ул. "Цар Иван Шишман" е наше предизборно обещание и е логично да започнем да го изпълняваме",..

публикувано на 12.09.25 в 12:57