Талантливите артисти Александър Христов и Десислава Георгиева (Alex x Dessy) не спират да експериментират с проектите си. С музика се занимават от малки, а зад гърба си вече имат дебютния си албум “Време“. Участват в петия сезон на известен риалити формат.
В музикалното телевизионно риалити двамата печелят любовта на зрителите и се превръщат в едни от най-атрактивните дуети.
След шоуто продължават да правят музика, а до този момент имат издадени няколко сингъла с видеоклипове към тях. Освен двойка на сцената, двойка са и в живота.
“Може би характерите са ни такива, че много добре се напасват, но това има своите плюсове и минуси, и е предизвикателство. Понякога е лесно, защото се разбираш само с поглед с човека до теб, в друг момент това, че се познавате толкова добре пречи, защото всеки знае другият на какво е способен и ако дадеш по малко. Доста сме взискателни един към друг", коментират те.
Споделят още, че е трудно да разграничаваш личните от професионалните неща, и когато проблемите са свързани с работата и професионалните ангажименти, трудно е да се абстрахираш и да не го пренесеш в личния живот.
“При нас популярността никога не е била на първо място. Ние сме музиканти от деца. Самият процес на правене на музика и на споделяне, не само помежду ни, но и за други хора, музиката е път, който е част от живота ни.
“Успяваме да развиваме тази част от музикалния си път, защото смятаме, че е важно да сме на сцена и да имаме непрекъснат контакт с публиката“, обобщават двамата изпълнители.
Песента, която представиха в студиото на предаването “Добър вечер, София“, е със заглавие “Не очаквай да си тръгна“. Тя се ражда бързо и е завършена почти за ден.“Не сме премисляли нито един детайл, просто си дойде, както е във финален вид“, разкриха още Alex x Dessy.
Чуйте още от разговора на Деси Попова в звуковия файл.
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..
Историческа възстановка на живи картини от Априлското въстание в Северния парк с доц.д-р инж. Георги Маринов: "За съжаление малко е лошо времето, но това не ни пречи. Участниците са облечени и чакаме общината да реши точния час, чакаме да се посъбере малко публика, правим го за децата. Правим живи картини - първоначално селско ежедневие, нападение..