Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четирима души са загинали при пожара на Централна гара - София

Снимка: Ани Петрова

Четирима души са загинали при пожара на Централна гара - София. Сигналът за тежкия инцидент е подаден в 2:35 ч. На място са били изпратени два екипа на пожарната с 14 пожарникари.

Директорът на Столичната пожарна старши комисар Веселин Гетов каза за БНР: 

"В последния вагон са пребивавали лица. Най-вероятно във връзка с небрежност при горене на открит огън е възникнало запалване, при което, след погасяване на вагона, е оказано съдействие на пребиваващите вътре лица. Имаме четирима загинали".

По първоначална информация, причината за инцидента е огън, запален от бездомници в един от вагоните на композиция, която трябвало днес да замине за Петрич:

"Чух, че има пожар, обаче не съм излязла. Чух, че са тези, от нашите, долу където спят. Те са тука 20 души. Гонят ги, но те пак идват. Не знам дали влаковете се заключват. Аз не съм спала никога на гарата. Те спят тук, те са всеки ден тук, клошари са, по гарата се въртят", каза местна жителка.

Продължават огледите на мястото на инцидента. Полицейското присъствие е засилено. 

Двама души са пострадали и са откарани в болница в тежко състояние

От "Спешна помощ" съобщиха за БНР, че обгазените мъже са били откарани в "Пирогов". Единият е на 35 години, а другият -  на 65. 

Бойчо Скробански от звеното за разследване на произшествия в жп транспорта съобщи за БНР, че е горял последният вагон от  бързия влак, който тръгва в 7.30 часа за Благоевград.

Около 2 ч. четири вагона са били композирани на 2-ри коловоз на Централна гара София. Заради пожара друга композиция е потеглила по направлението, каза още Скробански.

От БДЖ съобщават, че няма нарушения в графика на движение на влаковете заради мъглата и пожара на Централна гара в София

За денонощие пожарникарите в страната са реагирали на 101 сигнала . От Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" уточняват,че са потушени общо 56 пожара.


По публикацията работи: Венцислав Василев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Димитър Радев

Еврозоната не е просто шанс, а историческа перспектива за България

Присъединяването към еврозоната е стратегически избор, който носи стабилност, доверие и достъп до мощни финансови и икономически ресурси. Това заяви управителят на БНБ Димитър Радев в блиц интервю за БТА, дадено минути, след като страната ни получи финално зелена светлина да се присъедини към еврозоната от 1 януари догодина. ЕП подкрепи..

публикувано на 08.07.25 в 15:55

Ремонтите и затворените улици в София - в мобилно приложение

Мобилното приложение Waze вече дава информация за актуална навигация, избягваща ремонти, затворени улици и други събития, влияещи на трафика в София, съобщават от Столичната община. Досега гражданите можеха да се информират за промените в движението единствено от единствено от  сайта на Столичната община , а данни във Waze се добавяха от..

публикувано на 08.07.25 в 12:04

В район "Надежда" разкриват мобилен пункт за събиране на опасни отпадъци

Мобилен пункт за опасни отпадъци от домакинствата ще бъде разкрит в район “Надежда“ на 15 юли, съобщават от Столичния инспекторат. Пунктът ще се намира на ул. "Кирил Дрангов" № 55 и ул. "Възрожденска" (бившата сграда на районната администрация на район “Надежда“) и ще работи от 10.00 – 18.00 ч. Гражданите могат да се възползват от възможността и да..

публикувано на 08.07.25 в 08:25
Кметът на София Васил Терзиев

След 10 юли кметът затваря парк "Врана" за посетители

Кметът на София Васил Терзиев обяви, че след 10 юли затваря врати за посетители парк "Врана" и спира движението на автобус 50 Х, който превозва пътници до парка. Екипите на общината прекратяват работа по поддръжката и охраната. Царското семейство: Парк "Врана" загива! Дотук се стига след като държавата, която е собственик на парк..

публикувано на 07.07.25 в 18:47

От Столичната община раздават минерална вода заради горещините

Във връзка с високите летни температури, на 8 юли – вторник, от 13 часа, Столичната община ще раздава безплатна минерална вода. Това ще става до изчерпване на количествата на три пункта: на площад "Св. Неделя", до НДК (пилони) и в подлеза на Софийския университет "Св. Климент Охридски". През днешния ден също е раздавана вода, като..

публикувано на 07.07.25 в 16:34

Как да избегнем здравните рискове в жегите? - съветите на експертите от МЗ

Летните горещини могат да поставят здравето ни в риск. Най-уязвими са възрастните хора, малките деца, бременните жени, пациентите с хронични заболявания и работещите на открито, съобщават на страницата си от Министерството на здравеопазването. За да се предпазим от опасностите при високи температури, е важно: Да избягваме продължителен престой..

публикувано на 07.07.25 в 11:37

Още 7 семейства ще бъдат подпомогнати по инвитро програмата на Столичната община

Нови 9 двойки кандидатстват за финансиране на инвитро процедури с донорски яйцеклетки по Програмата на Столичната община. На свое заседание Програмният съвет, в който участват лекари специалисти, общински съветници и служители в администрацията, разглежда предоставените документи. Одобрени за финансиране са 4 от семействата ...

публикувано на 04.07.25 в 12:16