Нидерландската певица Naomi Sharon представя музиката си на фестивала "Евросоник".
29- годишната изпълнителка е сред 15-те номинирани артисти на наградите MMEA.
Наоми е родена в Ротердам - градът, който формира нейния музикален вкус и оказва влияние върху творчеството й, в което откриваме елементи и от карибските й корени.
Именно тази смесица от култури създава уникалната музикална палитра, която певицата въплъщава в песните си, а и която я отличава като артист.
Naomi Sharon е първата жена, подписала в звукозаписната компания на Дрейк - OVO Sound, а в работата си си сътрудничи с известни продуценти като Noah "40" Shebib, Alex Lustig и Beau Nox.
Дебютният й албум "Obsidian" излезе през 2023 г. и бе високо отличен от критиката за емоционалната дълбочина на посланията в него.
Още едно признание за Sharon е това, че тя стана един от водещите изгряващи RnB артисти за 2024г. на Spotify, което допълнително затвърди статуса й на бързо развиваща се млада звезда.
Духът на съвремието ще завладее зала "България" на 6 юни , петък, от 19.00 ч. Любимката на публиката Лия Петрова ще гостува на Симфоничния оркестър на БНР, диригент ще е Екхард Вичик . Дългоочакваният концерт предлага програма с прекрасно българско произведение и два шедьовъра на руската класика, виртуозността на Лия Петрова и таланта на маестро..
Един от най-известните класически оркестри в света Виенският Моцартов оркестър ще зарадва българската публика с величествен концерт на 31 май в зала 1 на НДК. Музикантите в състава му се посвещават изцяло на произведенията на най-уважавания представител на Класическия период – Волфганг Амадеус Моцарт. Репертоарът на оркестъра варира от всички негови..
На 28 май Плевенската филхармония представя концерта "Росен Гергов и синове" в зала "България", като част от Международния фестивал "Софийски музикални седмици". Той е трети от поредицата с оркестъра на плевенските филхармоници. В програмата са включени - Концерт за пиано и оркестър в ми бемол мажор KV 271 Jeunehomme от Волфганг Амадеус Моцарт със..
Тази вечер в Първо студио на БНР можете да чуете един концерт, който е едновременно стойностен, важен и необикновен. Камерни творби от Лазар Николов, като повечето от тях се изпълняват за първи път след премиерното им представяне преди няколко десетилетия, ще прозвучат в изпълнения на трима много различни музиканти, обединени от музиката на големия..
В Плевен започва Шестият международен конкурс за млади оперни певци, който носи името на примата Гена Димитрова. 55 певци от 12 държави участват в тазгодишното издание, което ще продължи до 22 май. Според програмата, от 10.00 ч. е първият тур за младите оперни певци, които ще покажат своя талант пред журито в зала „Катя Попова“ .Вторият тур е..
Стоян Караиванов е първият български бандонеонист, започнал с успех активна професионална кариера по българските и световните сцени. Той е носител на множество престижни награди, една от които е статуетката "Музикант на годината 2022" като победител в анкетата сред слушателите на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". Отзвук от "Музикант на..
Оперната прима Габриела Георгиева е "Музикант на годината 2024" в националната анкета на предаването за класическа музика "Алегро виваче". Солистката на Софийската опера спечели вота на публиката в 34-ото издание на допитването, в което гласуваха близо 5 000 слушатели. Наградите бяха връчени на тържествена церемония в Първо студио на Българското..