Музикантите от група Аffectionпристигнаха от Казанлък, за да свирят и пеят, както и да разкажат за себе си в предаването “Добър вечер, София“.
Те са петима, без своя талисман, който остана забулен в мистериозна тайна.
“След два месеца Affection ще навърши двайсет години и мисля, че 2025-а започва като най-добрата в нашата история – спечелихме награда, пускат ни много по-радиата и хората ни казват, че харесват музиката ни, без дори да ни познават“, твърди Георги, вокалист на групата. Той разкри още, че името на групата “Affection“ изразява привличане и отношение към музиката.
Цецо – свири на соло китара, Джовани – на клавишни инструменти, в групата е от 2018 година, Виктор е барабанист. Георги събира групата като на шега, просто за да посвирят.
“Никога не съм си представял, че ще имаме такава група, ще издаваме албуми, че ще бъдем хора, които пеят на български и просвещават обществото в някаква степен“, коментира той.
Досега групата има 4 издадени албума. Всеки един от музикантите допринася за стила музика, който свирят.
Според музикантите, идеята на композициите е да проникват в съзнанието на хората по един по-заобиколен, абстрактен начин, като ги провокират да се замислят над музиката – смесица от гръндж, пост гръндж, инди рок и алтърнатив.
“Тъй като свирим от много години, всеки един от нас се променя, така и нито един албум не прилича на предишния, нито на следващия“, поясниха от групата.
С изпълнения на живо в студиото те представиха своите песни “Чакам някъде“ и “Часовникът“.
Какви са плановете им за музикалното им развитие – ще имат ли нови инструменти и ще канят ли в групата гост-изпълнители, чуйте от разговора на Яна и Роман в звуковия файл.
Галерия "Академия" експозицията "Една непозната колекция. Творби от резиденцията на Вълко Червенков" , които се показват за първи път, след полагането на специални грижи и реставрационни намеси от преподавателите и студентите на катедра "Реставрация" на Националната художествена академия (НХА). В изложбата са включени близо десетки творби..
Възпоменателен знак в памет на проф. Вера Ганчева ще бъде открит на 28.април, пред дома на изтъкнатата наша преводачка и университетски преподавател, на столичната ул. "Оборище" 1. Проф. Вера Ганчева е литературен изследовател, критик, есеист, преводач, университетски преподавател, издател и дарител на фонда. С поставянето на паметна плоча..
Общинските съветници от "Синя София" в Столичния общински съвет предлагат обединение в дясно, като алтернатива на задълбочаващата се криза в управлението на общината. Сериозните проблеми пред кмета Васил Терзиев са много притеснителни, подчерта Вили Лилков. "Повече от година и половина ние нямаме програма, по която да се управлява Столичната..
Българска асоциация по хемофилия (БАХ) организира организира з а 10-и път велопоход , за да се даде повече гласност на проблемите, както и подкрепа към хората с наследствени нарушения на кръвосъсирването. Този път в инициативата се включват велосипедисти и съмишленици в 4 от големите български градове - София, Пловдив, Варна и Бургас ,..
От 8 до 11 май 2025 г. София отново ще се преобрази по време на Фестивала на светлините LUNAR. Тази година над 20 артисти от цял свят ще предложат 10 000 кв. м. изкуство. В рамките на четвъртото издание на Фестивала, жителите и гостите на столицата ще могат да се насладят на видео и статичен 3D мапинг, светлинни инсталации, имерсивни..
Световноизвестният руски режисьор Андрей Звягинцев за първи път ще гостува в България през май, когато в Дома на киното ще бъде представена пълна панорама на неговото творчество с прожекции на петте му пълнометражни филма . Кулминацията на събитието ще бъде специалната среща със самия Звягинцев. Зрителите ще имат уникалната възможност да се..
Дискусия с експерти, които ще споделят знания, идеи и бъдещи възможности за достъп до скритите пространства под София, насочват вниманието към неизползвания потенциал на тази част на града. София е град с многопластова история, но най-скритите ѝ тайни остават под повърхността. Различни тунели, бункери, подземни реки и забравени пространства, останали..