Концертът на Род Стюарт ще е на 11 декември 2025 г. в Зала Арена 8888 София, където световната звезда ще представи най-големите си хитове и ще сподели своята музикална история и с българската публика.
С над 250 милиона продадени албума и сингли на първите места в класациите по света, Род Стюарт е сред най-успешните изпълнители в историята на музиката. Неговият отличителен глас го превръща в един от малкото артисти с албуми номер едно във всяко десетилетие от кариерата му. Сред отличията му се вписват и награди като ASCAP Founders за текст, най-продаван автор на New York Times, GRAMMY™ за Жива легенда и разбира се - рицарското звание, присъдено му през 2016 г. в Бъкингамския дворец за принос към музиката и благотворителните каузи.
Роден в Лондон, силно повлиян от рокендрол вълната и вдъхновен от соул и блус традициите, Род Стюарт е артист, чийто талант и харизма продължават да преодоляват времето и жанровите ограничения. Концертът в София ще включва едни от най-запомнящите се песни от неговата кариера: "Maggie May“, “Have I Told You Lately That I Love You”, "Da Ya Think I’m Sexy“, "The First Cut is the Deepest“, "Forever Young“ и много други. Тези познати мелодии, които са станали част от музикалното наследство на поколения, ще оживеят отново, носейки своята искрена енергия и емоционален заряд на българската публика.
Билетите за концерта в България ще бъдат достъпни от 23 януари, четвъртък.
„Ритъмът на Балканите“ на Оркестъра за народна музика на БНР под диригентството на Димитър Христов ще огласи Първо студио на Българското национално радио на 10 април, четвъртък, от 19.00 ч. Сръбска тамбурица, румънски цимбал, критска лира и българска гайда ще звучат в десетото издание на най-успешния проект на оркестъра. През..
Една от най-горещите глобални звезди достигна за пореден път върха в Българския еърплей чарт на Radiomonitor. Канадката Tate McRae скочи от номер 6 до върха със " sports car " в изброяването за периода 28 март - 3 април. Tова е второто ѝ стъпване на първото място след като през ноември 2023-та изкара две седмици на №1 с greedy - парче,..
Тромбонистът (но и ръководител на Биг бенда) Велислав Стоянов гостува в Радио София, за да разкаже повече за концерта на 8 април. Разговорът започва с кратко интересно уточнение каква е разликата между духовия оркестър, в който има и дървени духови инструменти, брас бенда и биг бенда. Както обобщи нашият гост по своя неподражаем маниер "Биг бендът е..
За пръв път от близо три години насам най-излъчваната песен в ефира на България по данни на Radiomonitor e дело на родни звезди. В своята пета седмица в топ 50 на чарта "Нито миг" на Графа и Дара Екимова се изкачи до №1 . Горещият български хит сложи край на 11-седмичната доминация на глобалния шампион APT на ROSÉ и Bruno Mars. За..
След кратко боледуване, на 73-годишна възраст почина легендарният барабанист на “Щурците" Георги Марков. Това съобщиха на фейсбук страницата на музикалното тв предаване "Моят плейлист". Музикантът е починал след кратко боледуване днес, в ранния следобед. Марков се присъединява към "Щурците“ през 1974 година по покана на Петър Гюзелев и Кирил..
Легендарната трип-хоп банда "Massive attack" се завръща в София за концерт на 29 юни, съобщиха организаторите от Sofia Live Festival 2025 . Бристолското дуо пристига с грандиозен спектакъл, част от световното им турне, което ще премине през най-големите сцени в Европа и САЩ. Очаквайте уникално аудиовизуално шоу и изпълнения на "Teardrop",..
Легендарната трип-хоп банда "Massive attack" се завръща в София за концерт на 29 юни, съобщиха организаторите от Sofia Live Festival 2025. Бристолското дуо пристига с грандиозен спектакъл, част от световното им турне, което ще премине през най-големите сцени в Европа и САЩ. Очаквайте уникално аудиовизуално шоу и изпълнения на "Teardrop",..