Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Певицата Венелина Бонева в сбъднати мечти и удовлетворение

Снимка: Надежда Герова

В предаването “Добър вечер, София“ гостува певицата и вокален педагог Венелина Бонева, с която разговаряхме за следването и в Музикалната академия, за настоящите и бъдещи соло и групови музикални проекти. В момента тя е част от групата “The Blues Bakers”.

“Освен с талант, всичко е свързано и с работа. От близо три години преподавам на дечица в Нови хан“, посочи Венелина Бонева и допълни, че тази мисия е приела от своята първа музикална преподавателка Юлия Динчева, която й предоставя възможност да помага в преподавателската дейност. “Оттогава до днес преподавам на тези прекрасни деца“, каза Венелина Бонева.

Разказва, че се занимава с пеене от седемгодишна. Явявала се е  на множество конкурси. Започва музикалния си път при преподавателката Юлия Динчева, а в седми клас решава да продължи с по-професионална насоченост. Мечтае да влезе в Музикалното училище и мечтата й се сбъдва. В продължение на 5 години учи в класа на Нели Маринкова.

“След което имах разни колебания - дали да уча “Актьорско майсторство“, режисура, психология, или логопедия, тъй като моята майка е логопед, която внимателно ме насочи към пеенето“, разказа Венелина Бонева.

“Записах в Нов Български университет и отново продължих при Нели Маринкова, исках да уча конкретно при нея. Това беше и причината да не отида в Музикалната академия. Завърших бакалавърска степен там и понастоящем в Музикалната академия в София уча магистратура“, каза още тя.

Преподавателската си дейност Бонева започва във Voice Academy, с деца на възраст от 3 до 7 години, но в момента преподава и на по-големи - от 7 до 14 години. Венелина Бонева разказа за своята най-ранна певческа кариера и за спецификите в преподавателската  дейност с днешна дата.

 В момента тя е част от групата “The Blues Bakers”. „Аз и китаристът Антон Златков сме ядрото на тази банда. Покрай моята любов към соул музиката и блуса, която се развиваше през годините и продължава и до днес, музицирахме много, свирехме. Решихме да сформираме група.

В това начинание тръгнахме първо двамата. Правихме акустични лайфове, по-късно към нас се присъедини басистът ни Мартин Стоянов, след това и барабанистът Ивайло Манев и пианистката Йоана Цветкова - едни страхотни музиканти и приятели“, казва певицата.

Чуйте целия разговор на Кристиян Илиев в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 29.04.25: Особености в българския политически наратив

Гости тази седмица в предаването "Форум" са Гергана Костадинова – пиар, директор на агенция "Right Direction” и Димитър Кръчмаров – продуцент, сценарист, част от екипа на спортната страница „Топка е“, които заедно с водещия Лъчезар Христов обсъдиха следните теми: Обществени нагласи около стоте дни на кабинета; Гласуват ли българите и има ли за..

публикувано на 29.04.25 в 18:15

Благотворителен турнир в помощ на "невидимите деца”

Благотворителен турнир “Футбол за невидимите деца” набира средства за спортно-социалната програма на фондация „Конкордия - България“. Турнирът ще се проведе тази година за четвърти път. “Това е нашият благотворителен турнир за отбори от различни компании, които се състезават един срещу друг в името на каузата да подкрепят нашата спортна програма...

публикувано на 29.04.25 в 17:35
Проф. д-р Мария Стаевска

Астмата е една от най-честите хронични възпалителни болести

Тази година Световният ден за борба с астмата ще бъде отбелязан на 6-и май. По този повод водещи специалисти у нас насочват вниманието към грижата за пациентите с тежка астма - прогресиращо, хронично заболяване, което може да бъде животозастрашаващо. Тежестта на заболяването е значителна както за пациентите, чието качество на живот е нарушено, така..

публикувано на 29.04.25 в 16:28

В четири свята ни води Ирена Григорова в първата си художествена творба

След няколко научно-популярни книги Ирена Григорова написа и издаде роман. Определят "Последното предсказание" като българско фентъзи, но ако се съди по отзивите – или жанрът е много харесван, или книгата е написана увлекателно. Ирена Григорова е журналистка и работи в БНТ, но толкова обича книгите – а очевидно не само като..

публикувано на 29.04.25 в 15:55

Пътна карта трябва да подобри пенсионния модел в страната ни

Управляващите задължават пет ведомства да напишат пътна карта за нов пенсионен модел, което трябва да доведе до оздравяване и предвидимост в пенсионната система. “Надявам се, че това няма да е мащабна реформа на пенсионната система, а ще бъде усъвършенстване на пенсионната система, така че да отговаря на съвременните предизвикателства. През 2024..

публикувано на 29.04.25 в 15:34
Стоян Братоев

Решението за отстраняване на проф. Стоян Братоев е взето без съгласуване с принципала

Пред опасността да не се състои, извънредното заседание на Столичния общински съвет за промяна в състава на Съвета на директорите на “Метрополитен“ и обявяване на публичен подбор за избор на нови членове, все пак се проведе днес. След продължили няколко часови дискусии, общинските съветници в крайна сметка не приеха доклада за това и така потвърдиха..

публикувано на 29.04.25 в 14:59

Играта на деца с деца социализира и изгражда характери

Многократно и по много поводи говорим за вредата от заниманията на децата с екранни устройства (дори за забрана в клас), за повече игри на открито или поне разходки или спорт, но дали родителите достатъчно насърчават синове и дъщери за това. И по-важното – дали самият град предразполага децата да играят навън ? От това до голяма..

публикувано на 29.04.25 в 14:33