Коментатори:
Георги Иванов - основател и изпълнителен директор на Noble Hire - платформа за търсене и наемане на специалисти в IT сектора.
Ивайло Илиев – журналист, завършил е Политология в Софийския университет “Св. Климент Охридски”.
Традиционните Димчови дни се провеждат всяка година в Копривщица през месец август. Тази година те ще бъдат отбелязани на 16 и 17-и август (събота и неделя). Повече разказа пред Радио София Делка Гугова - уредник на къща-музей “Димчо Дебелянов”. “На Дебеляновите поетични празници, традиционно се събират много хора в бащиния дом..
Изложбата „Блясъкът на елинистическото злато. Повелителят на Сакар“ беше отрита в Националния археологически институт с музей при БАН (НАИМ-БАН) . Посетителите ще могат да видят уникални находки от тракийско погребение, разкрито в землището на с. Капитан Петко войвода, община Тополовград. Експозицията ще остане в София от 13 до 17 август. Сред..
Кюстендилска автентична шевица от ръкава на старинната женска риза ще украси централния площад "Велбъжд" в Кюстендил на Голяма Богородица. Поводът е специалният празник на града - 15 август. Идеята и проектът са на кюстендилския художник Евгени Серафимов , с когото разговаряме в предаването “Радиокафе“, за да разкаже повече...
Има леко увеличаване на заболеваемостта от Covid-19, но тя е десетократно намалена в сравнение с миналата година, така че няма ситуация, която да ни притеснява, настоя пред Нова тв главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. Той отбеляза, че покачването през една седмица, в сравнение с предишната, не дава пълната картина и не е..
Столичната община е изпратила и писмени покани до 4-те най-големи банки според критериите на БНБ за обществена поръчка за избор на нова обслужваща банка, която ще отговаря за финансовото обслужване на Общината и нейните структури. Критериите за избор са определени от специално сформирана комисия, включваща общински съветници и представители на..
“Хубаво е България да се гордее със своята история. Хубаво е да се случи едно експониране на целия комплекс на антична Сердика, а не да се гледа на парче. Хубаво е България да започне да използва своето културно наследство, както е в Гърция и Италия. В тези страни печелят от туристи и от това, че са експонирали историята си”, казва журналистът,..
Сънят, крехък стълб на психичното здраве на тийнейджърите (и не само), е първата жертва на тайно включения телефон под завивките. Късен сън, неспокойни нощи, трудно събуждане: негативното въздействие на екраните върху качеството на съня е добре известно, а последствията от тях са широко документирани, отбелязва “The Atlantic“, цитирани от БГНЕС. Лошият..