Полицията отцепи за около час пространството около сградата на бившите централни хали в София.
Причината беше раница, оставена в района.
Проверка е установила, че раницата е празна.
В момента трафикът в района е нормализиран.
В началото на септември трябва да е ясно коя ще е обслужващата банка на София. Това заяви пред БНР Бойко Димитров, председател на групата на ПП-ДБ в Столичния общински съвет, член на Комисията по финанси. "Вчера бяха отворени техническите предложения. Комисията трябва да ги прегледа и да види дали всяка от банките отговаря на критериите за..
26-годишен мъж се удари с автомобила си във фасада на жилищна кооперация в столичния квартал "Дружба". Инцидентът е станал през изминалата нощ. Пробата за алкохол е показала 1.44 промила. Няма пострадали. Водачът е задържан.
През изминалото денонощие са били ранени 32 души при 21 тежки катастрофи, съобщават от МВР на сайта си. Няма загинали. В София са станали 28 леки и две тежки катастрофи, двама са пострадали. От началото на месеца са регистрирани 597 пътни инцидента, при които са загинали 37 души, ранени са 787. От началото на годината произшествията са 4383,..
Столичният район "Оборище" кани деца и родители за "Лятна олимпиада в парка" на 27август . "Завръщаме се към игрите от близкото минало, ще допълваме с нови и интересни забавления. Ще осигурим спортни материали, реквизити и консумативи. Ще разчитаме да носите и свои игри, за да е още по-весело", пишат организаторите. Сред предвидените..
Промените в Закона за предучилищното и училищно образование ще влязат в сила най-вероятно през ноември месец, а с тях и забраната на смарт устройства в клас. Това стана ясно от думите на просветния министър Красимир Вълчев, след като откри нова детска градина в Костинброд, предаде БГНЕС. Вълчев припомни, че и в момента има забрана за..
За всяка голяма банка не е за пренебрегване възможността да обслужва финансово общината на голяма европейска столица . Това каза пред БНР проф. Вили Лилков , общински съветник от "Синя София", във връзка с процедурата за избор на обслужваща банка на София. "Да не говоря за финансовите ползи, които има една банкова институция, но е и една много..
Напредват ремонтните работи по моста над р. Въртопо, по който преминава столичното метро, съобщават от Столичната община. Обектът е възложен от "Метрополитен" ЕАД. Започна производството на нови тротоарни панели, които ще заменят демонтираните от южната страна. Първият панел е качен на моста, предстои поставянето му заедно с останалите...