Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 100 участваха в първенството по у-шу в Стара Загора

Демонстрации по у-шу от малки майстори

За втора поредна година Държавното първенство по у-шу – първи етап, бе организирано в Стара Загора. Организатор бе клуб “Традиционни бойни изкуства”. “Участваха 101 състезатели от 8 български клуба”, каза за радио Стара Загора Снежана Василева, треньор на клуба домакин. Най-много представители имаха клубовете от София и Русе. “Тази година имаше повече участници и повече публика от миналата година”, подчерта Снежана Василева. Гост на първенството в Стара Загора бе състезателят Хоей Сан, многократен световен шампион по у-шу и водач на националния отбор на Виетнам. Първия етап от първенството бе форма. Втория ще бъде в София и ще е в дисциплината “чан чуан”. В това състезание тази година старозагорци ще наблюдават изявите на съперниците си. Третия етап е “сан да”, спаринг, в Бургас и ще бъде есента. Край морето се очаква да има и старозагорско участие. Доста възпитаници на местната школа са с първи места, а някои и с по две първи места в проведеното държавно първенство. Като Жеко Георгиев, Самуил Панайотов и Деница Петрова. “”Силно се представиха и малките, като Пламен Демерджиев, Натали Костова и Димитър Николов”, допълни треньорката на клуба. Според Снежана Василева нивото на изпълнения от година на година става все по-добро.

По публикацията работи: 681


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стрелците гледат към следващото Европейско първенство

През следващите седмици възпитаниците на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ ще почиват. На 25 август те ще подновят тренировки. В началото на следващия месец в столицата предстои турнир, а старозагорското участие в него е под..

публикувано на 07.08.25 в 10:15

Три отличия извоюваха български бойци на световно първенство

В Дубай завърши Световното първенство по ММА за възраст до 18 години. България бе представена от 16 малки бойци. „ Имаше изключително голяма конкуренция, 3 000 деца от 60 държави, постоянно расте броя участници, конкуренцията е жестока “,..

публикувано на 06.08.25 в 14:02

Мария Атанасова със сребро в Европа

В Шатору, Франция, се провежда Европейското първенство по спортна стрелба. Днес е надпреварата за смесени отбори, дуети, съставени от юноша и девойка. Възпитаничката на старозагорския клуб „Августа 1992“ и наставника Георги Кочеренко Мария..

публикувано на 05.08.25 в 09:57

Баскетболист с добра визитка пристига в Стара Загора

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" привлече в редиците си второ чуждестранно попълнение - Дашон Парсънс . 30-годишният американец завършва колежа на Портланд през 2017 година. След това кариерата му преминава през няколко различни континента, играейки в..

публикувано на 04.08.25 в 16:35

Григор Чернаков се готви за световно първенство

Възпитаникът на старозагорския клуб по борба „Берое“ Григор Чернаков е в София с националния отбор за юноши до 20 години. Лагерът е подготвителен за предстоящото от 17 август Световно първенство, на което България е домакин. Григор ще участва в..

публикувано на 04.08.25 в 13:56

Баскетболният "Берое" обяви първи чужденец за новия сезон

Мъжкият баскетболен "Берое" обяви първото си чуждестранно попълнение за новия сезон. Това е Дарайъс Куизънбъри. Американският гард е играл за университетите Youngstown State и Fordham преди да направи своята крачка към Европа. През сезон 2023/2024..

публикувано на 01.08.25 в 14:47

Във ВК „Берое“ мислят за новия сезон

В момента треньори и състезателки от ВК „Берое“ са във ваканция и си почиват. В началото на следващия месец те отново ще подновят подготовка. „ Развиваме дейност и гледаме напред, към новия сезон, ще отидем на едноседмичен лагер в Китен “,..

публикувано на 01.08.25 в 14:47

Силно представяне на грации от „Берое“

Възпитанички на старозагорския клуб по художествена гимнастика „Берое“ се представиха силно на турнир в Италия. В „Сардиния Къп“ участваха над 200 гимнастички. 11-те старозагорки завоюваха отличия във всички категории, както и специални..

публикувано на 31.07.25 в 10:17

Калина Стоянова: Доволна съм от своето представяне в Истанбул

От 21 до 27 юли 2025 година в град Истанбул се проведоха Европейските младежки пара игри. Участваха повече от 650 спортисти от 33 държави. Единствената представителка на България беше плувкинята Калина Стоянова, родена през 2012 година.  Сред много..

публикувано на 30.07.25 в 10:11

Община Стара Загора изгражда Ложа на ветераните на стадион "Берое"

Със специален плакет и торта по случай своята 60 годишнина днес в Община Стара Загора бе почетен легендарния вратар на „Берое“ от близкото минало Ивко Ганчев. Той бе приветстван лично от кмета Живко Тодоров, който го поздрави за спортните му успехи и..

публикувано на 29.07.25 в 16:50