Футболистите на "Верея" Стара Загора постигнаха поредната си победа в Югоизточната В група над тима на "Розова долина" Казанлък с 3:0. Воденият от екс беройския халф Радко Каладжиев тим на гостите удържа 0:0 до почивката, но през второто полувреме казанлъчани получиха три гола и "Верея" добави поредни точки към актива си в борбата за първото място. През първото полувреме гостите имаха добри шансове чрез Стоянов в 9-та минута, удар на Османов от фаул в 23-та минута бе избит с мъка от вратаря на гостите Златко Костадинов. Най-чистото положение пропусна Христо Паричков от "Розова долина", който в 33-та минута останал сам пред Дамян Кадиев би в аут. В началото нна втората част след корнер и удар в гредата на Людмил Киров, център нападателят Захари Димитров довкара топката за 1:0 в 49-та минута. След 16 минути игра бе извършено нарушение в пеналта именно срещу Димитров и реферът отсъди дузпа за "Верея", която Киров превърна в гол за 2:0 в 65-а минута. Крайното 3:0 оформи Емил Рачев след бърза контраатака по фланга на Пламен Колев и хубаво подаване към тарана на старозагорци. "Верея" игра в състав: Дамян Кадиев, Атанас Любенов, Милен Митев, Иван Атанасов , Людмил Киров, Якуб Идризов, Пламен Колев /81 Борис Жиянов/, Джунайет Узунов /89 Георги Русев/, Захари Димитров /86 Галин Михайлов/, Шабан Османов, Емил Рачев
През август ДФК „Шампион“ ще поднови тренировъчна дейност. Дотогава малките футболисти ще почиват. След това те ще имат лагер на базата в курорта „Боровец“ и контролни срещи. Преди повече от месец ДФК „Шампион“ проведе за втора година..
"Изиграхме четири контролни срещи до момента. Подготовката върви нормално, но за съжаление загубихме и четирите си срещи. В някой бях доволен от показаното на терена, но в други не. Допускаме доста грешки най-вече в защита и на това трябва да обърнем..
Общо 25 деца на възраст от 10 до 15 години се включиха в спортната надпревара, която е част от кампанията „Хайп за доброто“ и премина под мотото „Футболът срещу агресията“. Инициативата бе организирана от Местната комисия за борба срещу..
20 възпитаници на СК „Бадминтон – Стара Загора“ във възрасти до 11, до 13 и до 15 години в момента са на лагер и тренират в базата на ММЦ Приморско. „ Водим атлетически тренировки, не сме сами, заедно с още пет отбора “, съобщи за радио „Стара..
"Берое" подписа договор с аржентинския вратар Валентино Кинтеро, съобщиха от клуба . Той е четвъртото ново попълнение за старозагорци през това лято. Кинтеро е роден на 14 април 2003 година в Росарио, Аржентина. Стражът е продукт на школата на "Росарио..
Баскетболният вицешампион на България при жените „Берое Стара Загора“ ще играе в група „L“ на втория по сила турнир Еврокъп. Съставите, серщу които ще се изправи старозагорският отбор, са „Вилньов“ Франция, „Фрибур“ Швейцария и „Шленза“ Вроцлав..
В Русе бе проведено Държавното първенство по триатлон – спринтова дистанция. Възпитаниците на старозагорския клуб „Траяна Триатлон“ се завърнаха с три медала. „ Състезанието мина много добре, изключително доволен съм от всички деца “, заяви..
Добра новина за старозагорския ММА след скандала с отхапаното ухо в боя между двамата местни представители - Митко Илиев и Георги Валентинов. Апостол Апостолов от старозагорския боен клуб "Атила" спечели бронз на Световното първенство по ММА в Дубай...
Михаела Христова и Девора Тенева от баскетболният "Берое" попаднаха в разширения състав на българския национален отбор, който започна подготовка за Европейското първенство, Дивизия Б, което ще се проведе от 20 до 29 август в Истанбул, Турция. В момента..
ПФК "Берое" пусна в продажба билетите за първия си домакински мач от новия сезон в Първа професионална футболна лига на България. Срещата от II кръг на шампионата срещу ЦСКА 1948 е насрочена за 26 юли, събота от 19:00ч.. Двубоят ще бъде предаван пряко..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net