"Берое" стигна до заслужена победа, макар и минимална срещу последния "Пирин" Гоце Делчев. Старозагорци доминираха още от началото на мача, като головете реализираха Андонов в 24-та и Христов в 26-та минути. Първият гол стана след флангова атана на Пенев и центриране към Андонов, който с глава от близка дистанция направи 1:0. Две минути по-късно Христов получи хубав пас от Каядо и отблизо направи 2:0. Гостите се върнаха в мача след хубав гол от фаул на Близнаков в 37-та минута за 2:1. След почивката беройци направиха доста пропуски чрез Венци Христов, Елио Мартинс и Давид Каядо, но резултата остана 2:1. Това бе и последния мач за календарната 2013 година. След срещата старши-треньорът Петър Хубчев заяви, че е доволен от трите точки и спечеления двубой. Той заяви, че към момента освен Амир Саюд и Иван Горанов няма други освободени играчи. Съобщи, че отборът се събира на 13 януари за първа тренировка в Стара Загора.Следват контролни мачове в Града на липите и също на лагер в турския град Алания от 7 до 15 февруари 2014 година. Набелязани са доста футболисти от България и чужбина, но конкретни имена не бяха оповестени. Съставът на "Берое" днес: Иван Караджов, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Иво Иванов, Веселин Пенев /77 Георги Динков/, Игор Джоман, Атанас Зехиров /89 Георги Костадинов/, Елио Мартинс , Георги Андонов, Давид Каядо /90 Мартин Райнов/, Венцислав Христов
От 21 до 27 юли 2025 година в град Истанбул се проведоха Европейските младежки пара игри. Участваха повече от 650 спортисти от 33 държави. Единствената представителка на България беше плувкинята Калина Стоянова, родена през 2012 година. Сред много..
Със специален плакет и торта по случай своята 60 годишнина днес в Община Стара Загора бе почетен легендарния вратар на „Берое“ от близкото минало Ивко Ганчев. Той бе приветстван лично от кмета Живко Тодоров, който го поздрави за спортните му успехи и..
Иван Колев е президент на Българската федерация по лека атлетика от близо 2 години. В петък, 1 август предстои Общо събрание на федерацията, на която ще бъде избран нов Управителен съвет и след това и президент, който ще ръководи следващите 5 години..
В края на седмицата във Варна предстои международен турнир по тенис на маса. Състезанието е последно за това лято. „ Коста Титев от нашия клуб обикновено участва, дали ще има и други ще уточним в близките дни “, съобщи за радио „Стара Загора“..
Женският баскетболен „Берое Стара Загора“ ще започне участието си в група „L“ на турнира „Еврокъп“ на 6 октомври. Действащите вицешпионки в женската "А" група ще започнат с гостуване на полска територия, а след това ще приемат въпросните..
След седмица започва първенството в Югоизточната Трета футболна лига. Отборът на „Загорец“ Нова Загора продължава подготовката, която започна една седмица след планирания срок. „ Натоварванията са малко по-интензивни, има умора в играчите “,..
„Берое“ взе точка от домакинството си срещу ЦСКА 1948. Срещата от втория кръг на Първа професионална лига завърши при резултат 1:1. Старозагорци поведоха в края на първата част, но през второто полувреме гостите вдигнаха оборотите, създадоха близо..
През август ДФК „Шампион“ ще поднови тренировъчна дейност. Дотогава малките футболисти ще почиват. След това те ще имат лагер на базата в курорта „Боровец“ и контролни срещи. Преди повече от месец ДФК „Шампион“ проведе за втора година..
"Изиграхме четири контролни срещи до момента. Подготовката върви нормално, но за съжаление загубихме и четирите си срещи. В някой бях доволен от показаното на терена, но в други не. Допускаме доста грешки най-вече в защита и на това трябва да обърнем..
Общо 25 деца на възраст от 10 до 15 години се включиха в спортната надпревара, която е част от кампанията „Хайп за доброто“ и премина под мотото „Футболът срещу агресията“. Инициативата бе организирана от Местната комисия за борба срещу..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net