Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Най- предпочитаната специалност в ТрУ е "медицина"


След първо класиране в Тракийският университет в Стара Загора най- предпочитаните специалности са "Медицина” ,”Ветеринарна медицина” ,новите специалности ”Медицински рехабилитатор”  и ”Лекарски асистент”,”Бизнес икономика” и  "Екология”,съобщи зам.- ректорът по учебната част проф.Иван Въшин.В специалността "Медицина” тази година след първо класиране най- високият достигнат бал за жените  е 35 ,64,а за мъжете 35,80 при максимален 36. 15 са студентите в неравностойно положение,приети с преференции съгласно Закона за народната просвета ,сред тях 4 многодетни майки и 5 студенти без родители.Най- възрастният кандидат-студент  тази година е на 54 години. През новата учебна 2014-2015 година  в Тракийския  Университет  ще се обучават по държавна поръчка 1500 първокурсници и 193 студенти по магистърски програми.Първото класиране приключва на 18 юли, петък,  в 12 часа ,след което университета ще проведе второ и трето класиране за незаетите места, допълни проф.Иван Въшин:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Осем пожарни остават тази вечер на пожара край Мелница

През целия ден продължи гасенето на пожара, пламнал в близост до елховското село Мелница. Десет противопожарни екипа, горски служители и доброволци наблюдават терена, за да потушават, отново разпалили се огнища.  В работата беше включен и дрон.  През тази..

публикувано на 30.07.25 в 21:32

Майка от Сливен настоява за затваряне на интерната във Варненци

Майка на деца от Сливен, които са били настанени Социално-педагогически интернат в село Варненци, настоява домът да бъде затворен, тъй като условията в него са лоши, а върху настанените е оказван тормоз. По- рано днес Велислава Делчева омбудсманът сезира..

публикувано на 30.07.25 в 21:29
Община Сливен

Община Сливен ще дари 20 хиляди лева на пожарната в града

Община Сливен да дари 20 хиляди лв. на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. Такова предложение е внесъл кметът Стефан Радев в деловодството на Общинския съвет. За това информира председателят на местния парламент в Сливен..

публикувано на 30.07.25 в 16:44
Снимката е илюстративна.

Отмениха частичното бедствено положение в Хасково, пожарите са овладени

Отменено е частичното бедствено положение, въведено заради пожара на територията на общините Тополовград и Свиленград. Това става ясно от заповед на областния управител на Хасково Стефка Здравкова, в която се посочва, че огнищата в двете общини са..

публикувано на 30.07.25 в 15:41

Общо 1425 първокласници ще прекрачат училищния праг в Стара Загора

1425 ще са първокласниците в община Стара Загора тази есен. Има деца, останали незаписани след третото класиране, тъй като не са приети в желаното училище. Това съобщи за Радио Стара Загора Станимира Димитрова, началник на отдел „Образование“ в общинската..

публикувано на 30.07.25 в 14:54

Априлският студ ударил добива при пшеницата, жегите свалят очакванията и за слънчогледа

Очакванията за сравнително добра година в сектор зърнопроизводство не се сбъдват. Резултатът от отминалата жътва при пшеницата сочи по-високи добиви спрямо лошата 2024г., но значително по-ниски от предварителните нагласи. Това коментира в ефира на..

публикувано на 30.07.25 в 14:54
архив

Пожари въникнаха едновременно на няколко места на Подбалканския път

Пожари са въникнали едновременно  на няколко места на Подбалканския път. Това поражда сериозни съмнения за умишлен палеж. На място са изпратени екипи от районните служби в Твърдица и Сливен, както и от Горското стопанство. Пожарът е активен на три-четири..

публикувано на 30.07.25 в 14:52

Стара Загора е на седмо място по ниско ниво на безработица в страната

Област Стара Загора се нарежда на 7-мо място по най-ниска безработица (4,24%) спрямо останалите областни градове, съобщи Любен Георгиев от Бюрото по труда.  Общините Стара Загора, Казанлък и Павел Баня са с най-добри показатели, а общините..

публикувано на 30.07.25 в 14:02
Снимка: община Ямбол

В Ямбол започва вторият етап от проекта за ново кръгово кръстовище при „Биков мост“

Започва вторият етап от проекта за подобряване на трафика при „Биков мост“ в Ямбол – изграждане на ново кръгово кръстовище. На 31 юли (четвъртък) започва вторият етап от инфраструктурния проект в района на бул. „Крайречен“ и ул. „Крали Марко“ в..

публикувано на 30.07.25 в 13:42

ВиК Ямбол прави планова профилактика в село Маломир

През днешния и утрешния ден не се препоръчва използването на вода за питейно-битови нужди от водопроводната мрежа на село Маломир в община Тунджа, съобщават от ВиК Ямбол. от там уточняват, че до 17 часа на 31 юли ще се извършва планова профилактика на..

публикувано на 30.07.25 в 12:59