20 са съборените към момента незаконни къщи в старозагорския парк „Борова гора” до ромския квартал Лозенец.Двама служители на реда пострадаха по време на сблъсъците между собствениците на постройките и жандармерията и полицията.Няколко от ромите, които замеряха униформените с камъни и тухли, са отведени в РПУ-Стара Загора. Няма ранено цивилно население.Акцията по ликвидирането на незаконните 55 къщи в „Борова” гора започна в 7,30 ч тази сутрин. Напрежението постепенно ескалира. Мероприятието е обезпечено със сили на жандармерията и спецчасти на полицията. В района има разположени автомобили на пожарната и Спешна помощ.Събарянето на първите над 10 къщи се случи пред очите на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров и неговите заместници Янчо Калоянов и Йордан Николов, който е и ръководител на сформирания Оперативен щаб. На място бе и председателят на Общинския съвет Емил Христов и съветници от различни политически сили. Присъства и директорът на ОД на МВР главен инспектор Иван Чолаков.
„Това е безпрецедентна за България по мащабите си акция по ликвидирането на незаконни постройки”, подчерта пред Радио Стара Загора кметът на Общината Живко Тодоров и заяви готовност начинанието да бъде завършено успешно до дни. Нито едно от семействата, живеещи в предвидените за събаряне къщи, не е поискало от Общината да бъде настанено в общинско жилище. Оперативният щаб е получил информация, че роми, бранещи постройките си, готвят провокации с коктейли „Молотов” за утре сутрин. Затова в акцията се включва още една фадрома, за да се ускори събарянето.
Продължава разяснителната кампания на Териториалното подразделение на Националния осигурителен институт в Сливен, съвместно с Български пощи за въвеждането на еврото. Служителите се срещат с хората от малките населени места в областта. На хората се..
На извънредно заседание старозагорските общински съветници подкрепиха предложението за промяна на местоположението на бъдещия Център за специализирана подкрепа за лица с физически увреждания и техните семейства , който трябва да бъде изграден в Стара..
За двадесети път Община Стара Загора организира „Нощ на изкуствата" – събитие, което се радва на изключителен интерес от страна на жителите и гостите на града. В последния петък на месеца, на 26 септември 2025 г., от 19.00 ч. до 23.00 ч., старозагорските..
Да бъде увеличена скоростта от 50 км/ч на 70 км/ч по булевард „Банско шосе" в Сливен предлага кметът на общината Стефан Радев на Общинската комисия по безопасност на движението. До 2004 година допустимата скорост по този булевард бе 70 км/ч, но след..
Стара Загора е един от четирите града в България, в който ще се проведе най-големият открит урок по пътна безопасност. Началото е на 14 септември, от 10 часа в парк Артилерийски" Организатор на открития урок по пътна безопасност е сдружение" Ангели..
С дискусия на тема Бъдещето на пазара на труда в контекста на социалната, екологичната и дигиталната трансформация на Стара Загора беше открит форумът „Кариерен преход на възможностите“ TOP JOBS в Регионална библиотека "Захарий Княжески" в Стара..
Общинският плувен басейн в Стара Загора отвори врати за посетители след профилактичните дейности по съоръжението. Това съобщи за Радио Стара Загора , началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора. Ремонтирани са баните и съблекалните,..
След няколкогодишна пауза едно от най-атрактивните офроуд събития в региона – Zagora Trophy – отново ще събере феновете на високите скорости и екстремните терени край Стара Загора. Тази година състезанието разширява мащаба си и включва нови дисциплини,..
В началото на следващата година се очаква да започне ремонт на сградата на Езиковата школа на ул. „Хаджи Димитър Асенов“ в Стара Загора. Средствата са до 3 милиона лева и са осигурени по Плана за възстановяване, ще има и съфинансиране от..
През следващите месеци пътна полиция ще следи с повишено внимание поведението на пешеходците. Вече са в сила по строги правила. Те включват забрана за ползване на телефон при пресичане на пешеходна пътека. Освен това пешеходците следва да..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net