Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

250 непълнолетни майки е имало през миналата година в Стара Загора

| обновено на 28.01.15 в 15:23

250 малолетни и непълнолетни бременни и майки са регистрирали през изминалата година в Отдел „Закрила на детето“ към Регионалната дирекция „Социално подпомагане“  Стара Загора.  По 197 от случаите социалните служители са сезирали прокуратурата за предприемане на действия по компетентност, а по 55 са образувани досъдебни производства, съобщи Светла Георгиева, юрисконсулт в дирекцията.

През  2014-та години общо за Област Стара Загора са  начислени  27 327 803 лв.  помощи по Закона за семейните помощи за деца на 39 067 случая.  Изплатени са и 2 810 026 лв. месечни помощи по чл. 9 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане на 3 993 лица и семейства. Еднократна помощ от 325 лв. е отпусната по различни причини, включително във връзка с наводненията, на над 400 души, каза още Светла Георгиева.

За този отоплителен сезон  в област Стара Загора са приети 9 142 молби-декларации за получаване на целева помощ за отопление. Направените  проверки са показали, че право на такава имат  8 057 лица, 1 085 са получили отказ. Целевите помощи за целия период са изплатени на два транша -  първия до края на 2014г. , а втория през месец януари 2015г., като общата им стойност е 3 126 011 лв.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Стоян Радев

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общинското предприятие „Озеленяване и гробищни паркове". Близо 25 са питейните чешми в града, като до момента заради вандалските набези са ремонтирани 20, а цената на..

публикувано на 09.08.25 в 16:10

Поредна авария остави 8 новозагорски села без вода

Осем села от община Нова Загора днес са без вода. Причината е поредната авария по магистралния водопровод ЦПС "Червенаково", за която информират от ВиК-Сливен. От 6:30ч. днес без водоподаване са жителите в селата  Стоил войвода, Езеро, Богданово, Любенец,..

публикувано на 09.08.25 в 14:24

Пожар във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци

Пожар е избухнал във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци, съобщи за БТА Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" към Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора.  В момента продължават..

публикувано на 09.08.25 в 09:49

Откриването на ловния сезон усложнява пожароопасната обстановка в Болярово

Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на..

публикувано на 09.08.25 в 09:28

Откриват ловния сезон

Ловният сезон за пъдпъдък и гургулица се открива днес. По традиция излетите за пернат дивеч започват във втората събота на месец август.  За Радио Стара Загора председателят на ловно-рибарското дружество в Стара Загора Стефан Димитров..

публикувано на 09.08.25 в 06:00
архив

От следващата седмица за пореден път пръскат срещу комари

Община Стара Загора информира жителите и гостите на града, че през първите 3 дни на следващата седмица е планирано поредното пръскане срещу комари - имаго и ларви . Обработката за имаго ще се извършва с топъл аерозол . Препоръчително е..

публикувано на 08.08.25 в 17:37
Снимката е илюстративна

Сблъсък на бул. „Патриарх Евтимий“, няма пострадали

Днес в 16:24 ч. на бул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Стара Загора е станало пътнотранспортно произшествие между лек и товарен автомобил, управлявани от мъже на 63 и 38 години. Няма пострадали. Алкохолните проби на двамата водачи са отрицателни. На място е..

публикувано на 08.08.25 в 17:21

Старозагорската ЖП-гара - една от седемте в страната с безплатен Wi-Fi

Старозагорската ЖП-гара е една от седемте в стрната, в който Национална компания „Железопътна инфраструктура“ осигури безплатен безжичен интернет , съобщават от пресцентъра на компанията.   Пътниците вече могат да използват Wi-Fi в гарите в..

публикувано на 08.08.25 в 17:08

Отцепиха жп гарата в Стара Загора заради изоставен куфар

Изоставен куфар вдигна на крак органите на реда в Стара Загора. Сигнал за съмнителен багаж на жп гарата в града е подаден в 12:34 ч.  На място са изпратени полицейски екипи. Районът бил незабавно отцепен, a хората изведени на безопасно място.  В..

обновено на 08.08.25 в 16:44

Жители на четири села в Старозагорско излизат на протест заради лош път

Жители на четири села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излизат на протест в неделя, заради лошото състояние на пътна отсечка свързваща селата. Пътят не е ремонтиран от 60 години и въпреки многократните сигнали подавани до..

публикувано на 08.08.25 в 16:06