На 13 и 14 юни, ще се проведе престижното автомобилно състезание на затворен маршрут „Писта Стара Загора". Емблематичното състезание е Трети кръг от националния шампионат. В Стара Загора ще се съберат някои от най-големите имена в този спорт, които ще изминат трасе от 2,8 км на източния пътен възел на входа на града. Пилотите ще бъдат разделени в три групи– серия „Спорт", серия „Тунинг" и серия „Макси". Потвърдили участие до момента са 50 екипа, а крайната дата за записване на отборите е 8 юни.
„Писта Стара Загора" подкрепя инициативата, в памет на малкия Паоло от Стара Загора, както и на всички загинали при автомобилни инциденти - „Аз съм бъдещето! Пази ме!". Организаторите призовават привържениците на високите скорости да бъдат внимателни и напомнят, че пътищата не са рали писти. Провеждането на подобни състезания носят достатъчно емоции и са възможност за адреналин и показване на възможност на автомобилите, но това трябва да се случва само на обозначени места.
Още за възстановяването на „Писта Стара Загора", за организацията на дългоочакваното от всички любители на рали състезанията събитие, с подробности за имената на вече потвърдилите участие пилоти, за старозагорските състезатели (сред които и Илия Бояджиев) и за изненадите, които готвят организаторите за следващия уикенд, чуйте в интервюто на Мария Стефанова с Илия Бояджиев – председател на АСК „Стара Загора“ :
В Ботевград през миналия месец бе проведено Държавното първенство по бокс за мъже. Клуб „Стара Загора“ бе представен единствено от състезателя в тежка категория Георги Луков. „ Той загуби на старта “, съобщи за радио „Стара Загора“ Георги..
"Берое" подписа договор с централния нападател Йесид Валбуена. Той идва в клуба като заместник на продадения в ЦСКА-София голмайстор на миналото първенство Леандро Годой. Йесид Валбуена е роден на 9 май, 2001 година в Меделин, Колумбия...
"Очаква ни трудно гостуване на новака "Нефтохимик". Мачът ще се играе на градския стадион в Българово. Ще има навярно доста фенове от Бургас, Все пак отборът им сега влезе в третото ниво на футбола след доста години и има еуфория. Определено не съм..
През следващите седмици възпитаниците на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ ще почиват. На 25 август те ще подновят тренировки. В началото на следващия месец в столицата предстои турнир, а старозагорското участие в него е под..
В Дубай завърши Световното първенство по ММА за възраст до 18 години. България бе представена от 16 малки бойци. „ Имаше изключително голяма конкуренция, 3 000 деца от 60 държави, постоянно расте броя участници, конкуренцията е жестока “,..
В Шатору, Франция, се провежда Европейското първенство по спортна стрелба. Днес е надпреварата за смесени отбори, дуети, съставени от юноша и девойка. Възпитаничката на старозагорския клуб „Августа 1992“ и наставника Георги Кочеренко Мария..
Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" привлече в редиците си второ чуждестранно попълнение - Дашон Парсънс . 30-годишният американец завършва колежа на Портланд през 2017 година. След това кариерата му преминава през няколко различни континента, играейки в..
Възпитаникът на старозагорския клуб по борба „Берое“ Григор Чернаков е в София с националния отбор за юноши до 20 години. Лагерът е подготвителен за предстоящото от 17 август Световно първенство, на което България е домакин. Григор ще участва в..
Мъжкият баскетболен "Берое" обяви първото си чуждестранно попълнение за новия сезон. Това е Дарайъс Куизънбъри. Американският гард е играл за университетите Youngstown State и Fordham преди да направи своята крачка към Европа. През сезон 2023/2024..
В момента треньори и състезателки от ВК „Берое“ са във ваканция и си почиват. В началото на следващия месец те отново ще подновят подготовка. „ Развиваме дейност и гледаме напред, към новия сезон, ще отидем на едноседмичен лагер в Китен “,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net