Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България не успя да победи Уелс пред обидно малко публика под Аязмото

Младежкият национален отбор не успя да победи връстниците си от Уелс, като завърши наравно 0:0 в мач от пета квалификационна група за Европейско първенство до 21 години. Пред обидно малко зрители на стадион "Берое" момчетата на треньора Антони Здравков бяха равностойни на своя опонент, но не успяха да отбележат гол. Най-чистото положение пред нашите дойде в края на мача, когато удар отблизо на Антонио Вутов бе отразен с крак от вратаря на гостите. В ответната атака Уелс уцели напречната греда зад Георги Китанов.

В групата за мача не попадна десният защитник на "Берое" Емин Ахмед, а голямата липса беше по трибуните. Едва 200 зрители уважиха този двубой, с което затвърдиха отчайващата тенденция на отдръпване на старозагорци от стадиона.

В другия мач от групата Дания победи Люксембург с 1:0 като гост и поведе в класирането с 13 точки. България вече има 10 след равенството днес, колкото има и Румъния, а Уелс заема втора позиция с 12. Във вторник България гостува на Люксембург, като при победа ще запази шансове за класиране.

БЪЛГАРИЯ: Китанов, Орачев, Гълъбов, Велков, Терзиев, Василев, Илиев (51- Ненов), Гамаков (78- Колев), Р. Цонев, Вутов, Минчев (74- Чунчуков)

УЕЛС: О'Брайън, Джоунс, Джон (53- Евънс), Шихан, Йоруърт, Локиер, Хеджс, Евънс, Бърнс, О'Съливън, Харисън (65- Чарлс)




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

„Левски“ – „Берое 2016“ 2:1 победи

В София бе игран третия двубой от полуфиналната серия на Супер Волей Лигата, между „Левски“ и „Берое 2016“. Домакините надделяха с 3:1 гейма, в отделните части 28:26, 25:18, 21:25 и 25:16 точки и поведоха в серията. С повече сигурност в началния..

публикувано на 09.04.25 в 21:55

„Рилски спортист“ – „Берое Стара Загора“ 1:1 победи

„Берое Стара Загора“ спечели гостуването си на „Рилски спортист“ в Самоков със 77:68 точки и изравни победите в полуфиналната серия на женската баскетболна „А“ група на 1:1. Крайният победител и участник във финала ще бъде определен в третия,..

публикувано на 09.04.25 в 18:46

Борис Киров на 80 години

В Община Стара Загора бе проведена церемония, на която бившият футболист на „Берое“ Борис Киров бе поздравен от ръководството на Общината по повод неговия 80 годишен юбилей. От името на общинското ръководство и кмета Живко Тодоров зам. кметът..

публикувано на 09.04.25 в 15:15

Титли и медали в международни турнири извоюваха старозагорски борци

В събота и неделя в Петрич предстои Държавният лично-отборен шампионат по борба за кадети и кадетки. „ Ще участваме с 11 състезатели в свободния стил и Даяна Стойчева при кадетките “, съобщи за радио „Стара Загора“ Даяна Стойчева, треньор в..

публикувано на 09.04.25 в 14:27

Петима от клуб „Железник“ ще участват в първенство

В събота и неделя в столичната спортна зала на НСА ще бъде проведено Държавното първенство по спортно катерене, версия „боулдър“. Организатор   е БФКА. „За момента 5 човека от нашия клуб са заявили участие“, съобщи за радио „Стара Загора“..

публикувано на 09.04.25 в 14:04

Изненадваща загуба на „Берое Стара Загора“

„Берое Стара Загора“ започна участието си в полуфиналите на женското баскетболно първенство с неочаквана загуба. Възпитаничките на Стефан Михайлов приеха „Рилски спортист“ Самоков в първи двубой от серията и претърпяха поражение със 70:78 точки...

публикувано на 07.04.25 в 20:35

Четири медала извоюваха старозагорски шахматисти

В Сливен бяха проведени Държавните индивидуални първенства по шахмат за юноши и девойки, старша и младша възраст. Надпреварата бе по класически, ускорен и блиц шахмат и продължи девет дни. Старозагорският клуб „Траяна 2011“ бе представен от..

публикувано на 07.04.25 в 15:22

Даниел Петров: Има още доста срещи до края на шампионата, не е ясно кой ще стане първи

"Направихме добър двубой и победихме с 2:1 тима на "Ботев" Гълъбово. Те са стойностен състав. Искам да благодаря и на двата отбора за хубавия мач и коректната игра. На полувремето водехме 2:0, като допуснахме късен гол за крайното 2:1 в наша полза. Сега..

публикувано на 07.04.25 в 11:19

„Берое 2016“ – „Левски“ 1:1 победи

В старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ бе играна втората среща от полуфиналната серия на Супер Волей Лигата, между „Берое 2016“ и „Левски“ София. В много интересен и зрелищен сблъсък старозагорци надделяха с 3:2 гейма и изравниха резултата в..

публикувано на 06.04.25 в 22:48

130 алпинисти ще стартират в Стара Загора

В събота и неделя в Стара Загора предстои турнир за Купа „Сърнена гора“. Надпреварата   е по спортно катерене в дисциплината „болдър“ и е кръг от Държавния спортен шампионат на Българската федерация по катерене и алпинизъм. „Ще участват всички..

публикувано на 04.04.25 в 14:26