Тази вечер в град Стралджа ще бъде открит традиционният народен събор "Мараш пее”. В конкурсната програма ще участват фолклорни групи от цяла Югоизточна България. Днес и утре за поредна година в Стралджа ще дойдат стотици любители и изпълнители на народното песенно и танцово изкуство. Тази вечер в 18,30 ч. ще бъде дадено началото на събора с участие на фолклорни групи от общината. Веднага след това за доброто настроение ще се погрижи гостътКостадин Михайлов, един великолепен изпълнител на странджански народни песни. В неделния ден от 10 ч. започва конкурсната програма, в която ще се включат близо 20 танцови колективи от общините Ямбол, Горна Оряховица, Несебър, Сливен, Болярово, Елхово, Карнобат, Стралджа. Тази вечер в историческия музей на града, като част от инициативата "Нощ на музеите” ще бъде представена фотоизложбата "140 години от Априлското въстание”.
Община Сливен да дари 20 хиляди лв. на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. Такова предложение е внесъл кметът Стефан Радев в деловодството на Общинския съвет. За това информира председателят на местния парламент в Сливен..
Отменено е частичното бедствено положение, въведено заради пожара на територията на общините Тополовград и Свиленград. Това става ясно от заповед на областния управител на Хасково Стефка Здравкова, в която се посочва, че огнищата в двете общини са..
1425 ще са първокласниците в община Стара Загора тази есен. Има деца, останали незаписани след третото класиране, тъй като не са приети в желаното училище. Това съобщи за Радио Стара Загора Станимира Димитрова, началник на отдел „Образование“ в общинската..
Очакванията за сравнително добра година в сектор зърнопроизводство не се сбъдват. Резултатът от отминалата жътва при пшеницата сочи по-високи добиви спрямо лошата 2024г., но значително по-ниски от предварителните нагласи. Това коментира в ефира на..
Пожари са въникнали едновременно на няколко места на Подбалканския път. Това поражда сериозни съмнения за умишлен палеж. На място са изпратени екипи от районните служби в Твърдица и Сливен, както и от Горското стопанство. Пожарът е активен на три-четири..
Област Стара Загора се нарежда на 7-мо място по най-ниска безработица (4,24%) спрямо останалите областни градове, съобщи Любен Георгиев от Бюрото по труда. Общините Стара Загора, Казанлък и Павел Баня са с най-добри показатели, а общините..
Започва вторият етап от проекта за подобряване на трафика при „Биков мост“ в Ямбол – изграждане на ново кръгово кръстовище. На 31 юли (четвъртък) започва вторият етап от инфраструктурния проект в района на бул. „Крайречен“ и ул. „Крали Марко“ в..
През днешния и утрешния ден не се препоръчва използването на вода за питейно-битови нужди от водопроводната мрежа на село Маломир в община Тунджа, съобщават от ВиК Ямбол. от там уточняват, че до 17 часа на 31 юли ще се извършва планова профилактика на..
От днес започна работата по подмяна и подобряване на осветлението на 11 основни булеварда в град Сливен. Съществуващите осветителни тела ще бъдат демонтирани. Ще се разположат допълнителни стълбове и нови осветителни тела. Ще се полагат нови,..
В района на ямболското село Мелница и днес продължава овладяването на огъня, обхванати са около 30000 декара, но към момента разрастването е овладяно. На място и днес са 10 противопожарни екипа, верижна техника продължава да разширява вече..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net