"Верея" с първа победа от близо 2 месеца

| обновено на 04.11.16 в 14:54

"Верея" постигна първа победа в Първа лига от близо 2 месеца насам. Старозагорци победиха "Локомотив" Горна Оряховица с 1:0 с гол на Момчил Цветанов в края на първото полувреме.

Двубоят започна с поделено надмощие. Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на домакините. В 8-та минута Курьор центрира от фаул в наказателното поле, където Керчев стреля с глава, вратарят Караджов успя да избие, топката се отби в напречната греда и излезе в ъглов удар. Старозагорци отговориха с удар на Сукуна по земя, който бе париран от стража на гостите Николай Банков.

В следващите минути изобилстваха твърдите влизания, като Осман Балде от домакините бе изгонен след два жълти картона за груби фаулове в средата на терена.

Численото неравенство обаче проработи за "Верея", които съумяха в края на полувремето да открият резултата. Амаду Сукуна проби, центрира към Момчил Цветанов в наказателното поле, той нанесе фалцов удар, топката срещна гредата и влезе зад голлинията, въпреки опитите на вратаря Банков да предотврати гола.

Второто полувреме започна със смяна в състава на гостите. Наставникът Иван Колев реагира веднага на допуснатия в края на първата част гол и пусна в игра нападателят Цветан Генков на мястото на халфа Йордан Апостолов.

Първата по-сериозна възможност за гол обаче бе за "Верея", като Георги Андонов стреля добре от пряк свободен удар, но ударът му мина сантиметри встрани от целта.

Тимът от Горна Оряховица отговори с чисто положение в 56-та минута. Кифуети пусна отличен извеждащ пас към Курьор, който остана сам срещу Караджов, но вратарят на "Верея" успя да спаси удара му.

До края на срещата липсваха головите ситуации пред двете врати. Секунди след края на мача Илия Мунин от домакините и Матиас Курьор от гостите се сбутаха, което провокира главният съдия Станислав Тодоров да им покаже червени картони.

С тази победа "Верея" вече събира актив от 15 точки и заема деветото място в класирането на Първа лига. Предстои пауза за мачовете на националните отбори, след която старозагорци приемат една от изненадите на първенството "Дунав" на 19 ноември, събота, от 13 часа.

"Верея" - "Локомотив" Горна Оряховица 1:0 Момчил Цветанов 45 мин.

"Верея": 12. Иван Караджов, 21. Здравко Илиев, 6. Илиас Хасани, 5. Илия Мунин( червен картон след края на мача), 15. Костадин Слаев, 25. Георги Ангелов, 8. Осман Балде(26 мин. - жълт картон., 39 мин. втори жълт и червен картон), 11. Илиян Йорданов, 14. Георги Андонов( 80 мин. - 10. Елиаш), 7. Момчил Цветанов( 66 мин. - 77. Педро Еуженио - 90 мин. жълт картон), 9. Амаду Сукуна( 87 мин. - 39. Методи Костов)

"Локомотив" Горна Оряховица: 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин - капитан, 88. Йордан Апостолов( 50  мин. - 18. Цветан Генков), 24. Юлис Ндонг, 27. Игор Джоман( 56 мин. - жълт картон; 68 мин. - 7. Симеон Мечев), 14. Рахави Кифуети, 19. Матиас Курьор( червен картон след края на мача), 28. Мохамед Слим Бен Отман