С решение на Министерския съвет 12 декември, понеделник, е обявен за ден на национален траур за жертвите от взривилата се цистерна - част от влакова композиция, в село Хитрино, област Шумен.
Правителството изказва своите съболезнования на близките на загиналите, се казва в прессъобщение на Министерския съвет. В тяхна памет националните флагове на всички държавни институции ще бъдат свалени наполовина.
През цялата нощ продължи източването на горивото от дерайлиралите цистерни в Хитрино. Акцията тече и в момента.
Днес от 12 ч. ще се проведе извънредно заседание на Министерския съвет, на което ще се разгледат мерки за справяне с последиците от инцидента на гара Хитрино. Днес трябва да се изясни какви суми ще бъдат отпуснати за възстановяване на селото.
В знак на съпричастност с трагедията на жителите на Хитрино и във връзка с обявения Ден на национален траур, президентът Росен Плевнелиев отлага с ден връчването на проучвателен мандат за съставяне на правителство на Реформаторския блок. Това ще се случи утре от 11 часа. Обезопасяването на цистерните на гарата в Хитрино продължава денонощно
Приключва жътвата на ечемика в Ямболско. Вече са пожънати и повече от половината блокове с пшеница в региона. Средните добиви са по-високи от миналогодишните, отчитат земеделските стопани. Над 600 кг от декар е средният добив при пшеницата, като..
Продължава борбата с огъня, пламнал вчера следобед между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. На място са 11 екипа на пожарната от областите Ямбол, Сливен, Стара Загора и Бургас. Няма опасност за населените места, пожарът е..
Пожарът в Сакар планина е локализиран, съобщи старши комисар Митко Чакалов, директор на областната дирекция на пожарната в Хасково. Той се разпали вчера следобед в района на Тополовградските села Орлов дол и Владимирово в област Хасково. От община..
Приблизително с 115 хил. лв. ще бъде ощетен бюджета на община Стара Загора за времето, в което е спряно действието на „Зелена зона“ в града. Влиянието върху бюджета ще е минимално и ще бъде компенсирано, коментира зам.-кметът на общината, с ресор..
Община Тополовград обяви частично бедствено положение заради голям пожар край с. Орлов дол, съобщават от общинския пресцентър. Това е станало малко преди 21 часа със заповед на зам.-кметът Данчо Трифонов. Ча стичното бедствено положение и обявено на..
Голям пожар е избухнал в района на село Владимирово, община Тополовград, съобщават от областната администрация в Хасково. По първоначални данни огънят е тръгнал от района на автобусната спирка извън населеното място и бързо е обхванал необитаеми..
В следобедните часове е пламнал пожар между боляровските села Стефан Караджово и Камен връх. Огънят е навлязъл в трудно достъпен терен и горски масив. В пожарогасенето са включени 6 противопожарни автомобила, служители от Горско стопанство с техника,..
Окръжния съд в Хасково определи мярка за неотклонение "Задържане под стража" спрямо тримата обвинени в опит за трафик на 205,940 кг кокаин на стойност 37, 069 млн. лв. през Граничния контролно-пропускателен пункт "Капитан Андреево". Задържаните за..
До 28 юли ще продължи кампанията за безплатно тестване за хепатит В и С в ямболската здравна инспекция. В едно от най- големите предприятия в града служителите и работниците ще имат възможност да се изследват на място. Тестовете са безплатни,..
Областният управител на Стара Загора д-р Неделчо Маринов и кметът на Община Гурково Кънчо Папазов проведоха съвместна работна среща, в която участваха кметовете и кметските наместници на селата Паничерево, Конаре, Лява река, Димовци и Пчелиново. В..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net